Toeta

Nähtamatud Loomad päästab 100 tšintšiljat uksi sulgevast karusloomafarmist

Anname kõigile toetajatele ja loomasõpradele teada, et oleme otsustanud osta tühjaks ühe Eesti uksi sulgeva karusloomafarmi ja päästa sealsed 100 tšintšiljat hukkamisest ja karusnahaks saamisest. 

Tegu on Eesti karusloomafarmiga, mis on tegevust lõpetamas ning selle asemel, et viimased loomad hukata ja karusnahaks müüa, oleme veennud karusloomafarmi omaniku, et me ostame loomad välja. 

Tänaseks päevaks on kõigile loomadele olemas ka uued kodud, kus neid väga oodatakse. Enamik tšintšiljasid leiab uue kodu kahekaupa, sest liigina on parem, kui neid üksinda ei peeta. Mõnes kodus on juba ees ootamas teine tšintšilja, kuhu siis uus loom kaaslaseks läheb. Koostasime koos ekspertidega ka põhjalikud juhised, kuidas päästetud loomade heaolu eest hoolt kanda.

Kuna tegu on meie teada suurima looma päästeoperatsiooniga karusloomafarmist Eestis, kus ühe algatuse raames päästetakse tapalt 100 looma, siis pöördume ühiseks pingutuseks kõigi oma toetajate poole. Kõigi loomade väljaostmiseks peame kokku koguma 3500€, et garanteerida loomade ellujäämine. Lisaks 3500€, mis kulub loomade väljaostmisele, teeb selle projekti suureks väljakutseks kulutused autotranspordi, kütuse, loomade transpordi jaoks vajalike tingimuste, veterinaarkulude, ravimite, projekti jäädvustamise ja suure loomade arvuga seotud kulutused. See on paratamatu, et nii suuremahulise logistikaga ettevõtmisega kaasneb omajagu kulusid, et loomad turvaliselt kodudesse saada.

Loomade päästmist saad toetada siin: https://nahtamatudloomad.ee/toeta

Logistiliselt on oluline arvestada, et loomad, keda päästma läheme, on terve oma kurva elu elanud karusloomafarmi kitsas traatpuuris, seega peame nende transpordil olema erakordselt ettevaatlikud. Nad ei ole kunagi varem autos sõitnud ega viibinud väljas kitsast traatpuurist. Tšintšiljadel on tundlik seedesüsteem, stressist võivad neil pisikestel tekkida neile ohtlikud gaasid, seega planeerime pääsemissiooni sedasi, et igal loomal on transpordil oma hoolitseja. Me ei lao autot lihtsalt loomade transpordipuure täis, vaid saame ühe autoga ära tuua maksimaalselt 3-4 looma, sest nad vajavad terve sõidu ajal pidevat jälgimist. Juhul, kui neil tekivad gaasid, saame neile kohe Cuplatoni manustada, et stress neile fataalselt ei mõjuks. 

Kuna loomi on kokku 100, planeerime nende päästmise mitmes osas, et logistika uutesse kodudesse toimiks tõhusalt ja saaksime garanteerida loomade heaolu ja päästmise õnnestumise. Koostasime suure tiimi Nähtamatute Loomade inimestest, mis selle pääseoperatsiooniga tegeleb ja loomade äratoomise eest vastutab.

Kõikide uute omanikega sõlmime loovutuslepingu, et kindlustada loomade hea kohtlemine. Oleme erakordselt tänulikud kõigile headele inimestele, kes annavad tšintšiljadele uue võimaluse eluks – tänu abikäe ulatamisele on meil võimalik see operatsioon ellu viia! Eriti tore oli näha, kui palju abipakkujate hulgas oli inimesi, kel on varem olnud tšintšiljad ning kes on kursis nende loomakeste hingeeluga. 

Hoiame kõiki toetajaid kursis selle päästeprojekti arengutega ja oleme siiralt tänulikud iga annetuse eest, mis selle õnnestumiseks teele pannakse! Tänu annetajatele saame garanteerida, et ükski loom ei jää maha – kui kogume vajaliku summa, saame loomad päästa ja uutesse kodudesse viia. Kõik väärivad teist võimalust – nüüd saame anda neile loomadele võimaluse pääseda kitsast traatpuurist ja kindlast surmast läbi kaela murdmise või mürgisüsti – neid ootavad armastavad kodud, kus nad saavad liikuda, ringi joosta ja olla hea hoole all oma elu lõpuni.

Rohkem infot tšintšiljade päästmisest õige pea! Aitäh kõigile annetajatele! 

Pane projektile õlg alla! Iga annetus viib meid lähemale, et saaksime kõik loomad välja osta!
https://nahtamatudloomad.ee/toeta

Tüüpiline tšintšiljafarm

Tšintšiljade päästmine on osa Nähtamatute Loomade kampaaniast, et karusloomakasvatus Eestis keelustataks. Riigikogu menetleb hetkel karusloomafarmide keelustamise eelnõud, mis läbis 15. oktoobril edukalt esimese lugemise ning ootab nüüd järgmisi samme. Tšintšiljade päästmisega tõmbame tähelepanu indiviididele, kes nendes farmides kitsastes traatpuurides kannatavad ning kes muidu hukataks karusnaha saamise eesmärgil.