Koos saame muuta
põllumajandusloomade
saatust Eestis

Kes me oleme?

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad tegeleb põllumajandusloomade kaitsega Eestis. Nähtamatud Loomad alustas tegevust 2017. aasta kevadel. Meie liikmeteks ja vabatahtlikeks on inimesed üle Eesti, kes tahavad parandada farmiloomade olukorda. Oleme veendunud, et loomade olukorra parandamine on võimalik ning me tegutseme selle nimel, et oma eesmärgini jõuda.

Me seisame põllumajandusloomade parema kaitse eest ja tutvustame võimalusi, kuidas nii tarbijad kui ettevõtted loomasõbralikke samme saaks astuda.

Meie missioon

Meie eesmärgiks on vähendada ja ennetada loomade kannatusi läbi süstemaatilise sotsiaalse muutuse, pakkudes positiivseid ja pragmaatilisi valikuid vähendada lihatarbimist. Me soovime läbi väikeste sammude vähendada ühiskonna sõltuvust loomsetest toodetest. Mõistame, et kõik inimesed ei hakka päevapealt veganiteks, mistõttu pakume samm-sammult lahendusi valida lihtsalt rohkem tervislikke ja maitsvaid taimseid toite oma menüüsse.

Kuidas me töötame?

Oma tegevuste planeerimisel ja elluviimisel lähtume suurimast võimalikust efektiivsusest. Ei piisa ainult heasse eesmärki uskumisest – eesmärkide reaalne saavutamine on meile kõige olulisem.

Nähtamatud Loomad jälgib oma tegevuses vabaühenduste eetikakoodeksit. Täpsem info eetikakoodeksi kohta Vabaühenduste Liidu lehelt.

Me kogume materjali Eesti tööstusfarmide olukorra kohta

Selleks, et loomade olukorda kõige efektiivsemalt paremuse poole muuta, kaardistame me Eesti põllumajandusloomade olukorda.

Kui Sul on materjali tööstusfarmide olukorrast, jaga seda meiega!

Teeme avalikke ettekandeid

Nähtamatud Loomad on ettekannetega esinenud nii Europarlamendis kui Oxfordi Ülikoolis. Organiseerime ise avalikke esinemisi ning oleme avatud ka kutsetele. Kui korraldad üritust farmiloomade, toidutootmise või tuleviku toidutehnoloogia või muudel sarnastel teemadel - kutsu meid esinema!

Me avaldame raporteid, brošüüre ja lendlehti farmiloomade olukorrast ja loomasõbralikust tarbimisest

Õigete otsuste tegemiseks on oluline olla teadlik toimivast süsteemist, aga ka pakutatavatest alternatiividest, kuidas lihatarbimist vähendada.

Me teeme lobitööd seadusandluse parandamiseks, mis puudutab loomade olukorda

Peame oluliseks, et poliitikud võtaksid loomakaitset tõsiselt.

Me organiseerime infolaudu

Me esindame oma organisatsiooni inimeste hulgas – leiad meid koolides loenguid pidamast, suurtel festivalidel infolaudu tegemast ja tänavatel inimestega suhtlemast.

Anname nõuandeid, kuidas võimalikult lihtsalt taimseid toite valmistada

Taimne toitumine on väga maitsev ja tervislik ning väikese harjutamisega muutub selle valmistamine väga lihtsaks.

Me teeme koostööd restoranide ja kohvikutega, et nende menüüd sisaldaksid rohkem taimetoidu valikuid

Me tahame, et inimestel oleks kergem lihatarbimist vähendada ja seda ka väljaspool kodu.

Avalik informatsioon

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest tööstusfarmides. Saadame infot umbes kord kuus.