Haruldased droonikaadrid! Vaata, milline näeb välja Eesti suurim loomadest tühjaks jäänud karusloomafarm

Karjaküla karusloomafarmis peeti kunagi 170 000 rebast ja naaritsat. Tänaseks on see karusloomafarm tänu loomakaitsjate pingutusele loomadest tühi ja peatanud tegevuse. Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad kutsub üles näitama toetust karusloomafarmide keelustamisele.

“Nende kaadrite vaatamine tekitab kõhedust ja paneb mõtlema, mida tuhanded rebased ja naaritsad pidid nendes pisikestes traatpuurides läbi elama. Arvestades nii Riigikogu liikmete kui ka avalikkuse üha suurenevat toetust selle julma tööstusharu keelustamisele, usume, et sel kevadel võetakse see loomasõbralik seadus lõpuks vastu,” kommenteeris Nähtamatute Loomade president Kristina Mering.   

Karusloomafarmide keelustamise eelnõu läbis möödunud aasta oktoobris Riigikogu suures saalis edukalt esimese lugemise. Kui kunagi kasvatati Eestis karusnaha tarbeks ca 200 000 looma, siis tänaseks päevaks on Põllumajandus- ja Toiduameti andmete kohaselt alles vaid alla tuhande looma ning enamik karusloomakasvatusi on teada andnud, et on uksi sulgemas. Märtsikuus Kantar Emori poolt läbi viidud uuringust selgub, et karusloomafarmide keelustamist toetab 75% Eesti elanikest.

Nähtamatud Loomad algatas petitsiooni, et keelustada karusloomafarmid Eestis. Praeguseks on oma allkirja andnud juba 13 500 inimest. Toetust karusloomafarmide keelustamisele saad üles näidata siin: https://nahtamatudloomad.ee/karusloomafarmid-ajalukku 

Nähtamatud Loomad on Eesti loomakaitseorganisatsioon, mis tegutseb loomade heaolu eest tööstuslikus loomakasvatuses. Kõige enam on Nähtamatute Loomade tegevus puudutanud kanade heaolu ning karusloomafarmide keelustamist. Organisatsioon pälvis president Kersti Kaljulaidilt Aasta Vabaühenduse tiitli.