Kristina Mering: teadlaste sõnul ületab sigade intelligents isegi koerte oma. Miks te nende sabasid lõikate?

Loomade heaolu toidutootmises on valdkond, millest üha enam räägitakse.

Loe edasi…

Sigade sabade lõikamise tõeline jõhkrus peitub selle põhjustes

Sigade sabade lõikamine tähistab suurimat julmust nende tarkade ja sotsiaalsete loomade vastu. Sabad lõigatakse ilma tuimestuseta ära siis, kui põrsad on vaid mõne päeva vanused, aga selle protseduuri tõeline jõhkrus peitub hoopis selle põhjustes.

Loe edasi…

Praktiline juhend: millist liha valida, kui tööstusfarme ei soovi toetada?

Tarbides vähem, kuid kvaliteetsemaid lihatooteid, saame panustada kõrgema loomade heaolu saavutamisse ja jätta masstootmise negatiivsed mõjud minevikku. Ei kahjustu rahva tervis liigse lihatarbimise tagajärjel; ei kannata loomad kitsastes ja stressirikastes tingimustes ning ei äga loodus näiteks liigse sõnnikukoguse all, mida ei suudeta väetisena ära kasutada. Põllumajandusloomad käivad ikka Eesti maaelu juurde, kuid tööstusfarmid on loomade suhtes brutaalsed ja tohutu keskkonnamõjuga.

Loe edasi…

Ühendkuningriigi valitsus küsib foie gras´ asendamiseks kokkadelt taimseid retsepte

Restoranid kutsuti enne maksapõhise foie gras’ müümise keelustamist Ühendkuningriigis arutama taimset “faux gras´d”. Foie gras’ tootmine on Ühendkuningriigis loomade julma kohtlemise tõttu ebaseaduslik, kuna parte ja hanesid, kelle maksa kasutatakse, söödetakse selle valmistamiseks sunniviisiliselt.

Loe edasi…

Kristina Mering: piiride tõmbamise aeg farmiloomade paremaks kohtlemiseks

Rohepööre on reaalsus, kriitiline ja oluline teema, mis vajab läbimõeldud ja kiireid sekkumisviise. Toidulaud on küll tundlik teema, aga tugevate inimestena ei taha me sellest rääkimata jätta, sest muutused selles valdkonnas on paratamatult tulemas, kirjutab Kristina Mering.

Loe edasi…

Intervjuu Nähtamatute Loomade vabatahtliku Meritiga: saame kõik loomi aidata

MTÜ-s Nähtamatud Loomad vabatahtlikuna tegutsev Merit Valge räägib intervjuus, miks farmiloomade elud on samavõrd olulised kui lemmikloomade omad.

Loe edasi…

Kui me loomi ei näe, ei tunne me neile kaasa?

Mida paremat teha ühel reedesel päeval kui end töölt vabaks võtta ja sõita teise Eesti otsa kanu päästma? Veel parem on kutsuda kaasa ka oma elukaaslane ja töökaaslased, kes alati väljakutseteks valmis on.

Loe edasi…

Kanakaka taskus ehk kanad külastasid kliinikut

Kümnendal septembril päästsime tänu toetajatele ja vahvatele vabatahtlikele puurikanalast 176 kana, et viia nad uutesse kodudesse, kus nad saavad elada liigiomast elu. 176-st kanast 15 olid kehvemas seisus ja nende tee viis esmalt Tartusse kliinikusse. Autojuhiks olin mina ja minuga tuli kaasa fotograaf Joanna. Sõit Tartusse kestis umbes tund ja sel ajal olid kanad rahulikud ja vaiksed.

Loe edasi…

“Kanad ju ei ole paitamiseks” …või on?

10. septembril organiseeris Nähtamatud Loomad suurima kanade päästeaktsiooni, mis Eestis korraldatud on. Värske vabatahtlikuna sain võimaluse aidata neid linde halbadest elutingimustest ja hukkamisest päästa. Munatööstuses elavad kanad lühikese kannatust täis elu ning linnud hukatakse väga noorelt, kui nende munatoodang langema hakkab. Puurikanadel ei ole selle aja jooksul võimalik isegi oma tiibu sirutada ning nad ei saa kunagi kogeda täisväärtuslikku elu.

Loe edasi…

Eesti üks suurimaid puurikanalaid hukkab sügisel oma linnud, Sina saad nad gaasitamisest päästa

Munatööstuse puurikanade elu on täis piina ja kannatusi ning nende elu muudab veelgi raskemaks, et nad hukatakse nii pea, kui nende munatoodang langema hakkab. Septembris organiseerime Nähtamatute Loomadega suure päästeaktsiooni, et vähemalt 100 kana julmast hukkamisest päästa ja hoolivatesse uutesse kodudesse viia.

Loe edasi…

Kultiveeritud gurmee: Prantsusmaa iduettevõte kasvatab laboris eetilist foie gras’d

Pariisis tegutsev iduettevõte Gourmey kasvatab laboris foie gras’d. Piloottehase eetilised tooted peaksid välja tulema järgmise aasta lõpuks.

Loe edasi…

Üha enam Eesti ettevõtteid lõpetab puurikanade munade kasutamise

Nähtamatute Loomade kanade heaolukampaania tähtsaks osaks on Eesti ettevõtete veenmine loobuma puurikanade munadest oma toodetes ja tarneahelates. Üha enam ettevõtteid otsustab kasutada ainult puurivabade kanade mune.

Loe edasi…

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest tööstusfarmides. Saadame infot umbes kord kuus.