Kuidas langetada munaleti ees loomasõbralikum valik?

Uuringutest selgub, et ligi 70% eestlasest ei poolda kanade pidamist kitsastes traatpuurides ning ligi 60% soovib, et munakanade pidamine puurides oleks lausa seadusega keelustatud. Miks siis aga ei ole puurid juba meie ühiskonnast veel jäädavalt kadunud? Üheks probleemi allikaks võivad olla munakarpide eksitavad sildid. Need manavad tihtipeale silme ette aasal vabalt jooksva kana, kellelt hommikuti põlle sisse mune korjatakse ning tarbija munaleti ees teeb selle järgi oma valiku. Tegelikkus on aga paraku mitte nii roosiline.
Kuidas aga olenemata eksitavatest munakarpidest teha poes parem valik?

Loe edasi…

Samm julmusevaba tuleviku suunas

Meediajõkke voolab iga päev lugematu kogus uudiseid: kajastatakse poliitilisi sündmusi, kuulsuste tülisid, spordivõistlusi. Internet pakub ka miljoneid retsepte, kuid mõne roa valmistamisõpetus kaotab söögiisu päevadeks. Ilmselt seepärast vaikibki meedia ühe kõige julmemal moel valmistatud ‘delikatessi’, foie gras’ teemal. „Kallihinnaline pisike imepurgike poeriiulil,” iseloomustab toitu Eesti Päevaleht. „Foie gras on suure rasvasisaldusega enamasti värskest pardi- või […]

Loe edasi…

Selver peidab tõde

Nähtamatute Loomade algatatud avalik kampaania, mille eesmärk on avalikult Selveril ning Tallinna ja Tartu Kaubamaja Toidumaailmal paluda loobuda puurikanade munade müügist aastaks 2025, on käinud praeguseks pea 2 kuud. Selle aja jooksul on Selveri sotsiaalmeedia kontodele laekunud palju kommentaare, milles Selveri kliendid Selveri südametuse pärast pahameelt üles näitavad.
Paraku varjab Selver aga enda klientide tagasisidet, kustutades enda sotsiaalmeedia postituste alt kommentaarid kohe peale nende sinna ilmumist nii Facebookist kui Instagramist.
Kas selline on üks vastutustundlik ja läbipaistev ettevõte?

Loe edasi…

Põnevad faktid sea kohta

Sead on erakordselt intelligentsed loomad – nad on uudishimulikud ja taiplikud ning enamik loomateadlasi peab neid koertest, mõnedest primaatidest ja kuni 3-aastastest lastestki nutikamaks.

Loe edasi…

Selveri tibu pöördumine Raul Puusepa poole

Selveri tibu pöördumine Tallinna Kaubamaja Grupi juhatuse liikme Raul Puusepa poole abipalvega.

Loe edasi…

Disney võtab taimse suuna

Disney teatas eelmisel nädalal, et nende USA teemaparkide toitlustusasutuste valikusse lisandub enam kui 400 taimset rooga. Floridas teemapargis saab taimetoitu nautida juba oktoobri algusest, California Disneylandis alates 2020. aasta kevadest.

Loe edasi…

Miks just Selver?

Hiljuti alustas Nähtamatud Loomad kampaaniat, mis kutsub Selverit ja Tallinna ning Tartu Kaubamaja Toidumaailmu üles loobuma puurikanade munade müügist (märgistatud numbriga 3) aastaks 2025. Ehk olete mõelnud, miks oleme valinud sihtmärgiks just selle kaupluseketi, mis on suure tõenäosusega paljude lemmik ja kodulähedane pood.

Loe edasi…

Sinu jaoks tühised sendid, tema jaoks terve elu

Elame ajal, mil kaupade valik toidupoes on laiem kui eales varem. Näeme mitmekesisust vaadates ka näiteks munaletil erinevate toodete vahel. Munade puhul ei ole tegemist vaid valikuga munade välimuse, suuruse, kuju või värvi põhjal – oluliseks eristajaks on see, kuidas need munad toodetud on ning kuidas on elanud kanad, kes need munad on munenud. Sellest lähtuvalt oleme täna olukorras, kus valides paarkümmend senti kallima munakarbi puurivabast tootmisest, võid Sa päästa kellegi elu – kana, kes muidu puurisüsteemis oma lühikese elu piinarikkalt kannataks.

Loe edasi…

Kristina Mering: mis jutt see on, et Eesti inimene ei hooli?

Vastuseks LHV ajakirjas ilmunud munatootja DAVA Foodsi juhatuse liikme Vladimir Sapožnini kommentaarile, et Eesti inimene ei hooli kanade heaolust vaid ainult hinnast, sõnab loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatute Loomade president Kristina Mering, et eestlane hoolib küll.

Loe edasi…

5 põhjust, miks jätta puurikanade munad ostmata

Toidupoes ringi kõndides jõuab nii mõnigi meist lõpuks munaleti juurde. Tihtipeale valib inimene just kõige odavama munakarbi, millel jooksevad sageli illustreeritult ringi „õnnelikud kanad“, ning kõnnib pikemalt mõtlemata edasi. Tavaliselt on too odavaim karp mune pärit aga puurikanalast ning on nõnda odav põhjusega.
Toome siin artiklis välja 5 kõige suuremat põhjust, miks tasuks puurikanade munad kindlasti ostmata jätta ning miks eelistada kasvõi kõrval olevat mõni sent kallimat õrrekana muna. See on väikseim asi, mida me tarbijatena teha saame, et munakanade elu paraneks!

Loe edasi…

Kristina Mering: Toidutuleviku helgem noot – puhta liha võidukäik

Puhas liha ehk laboriliha on toidutehnoloogia põnev ja oluline areng, mis hakab tulevikus meie toidulauda mõjutama.

Loe edasi…

Koeratreener karusloomafarmidest: Koer ainult puuris täispikka elu ei elaks

Koerad ja rebased kuuluvad mõlemad koerlaste sugukonda ning kuigi rebased ei ole kohastunud inimestega koos elama, on neil kahel liigil siiski palju sarnasusi. Lisaks sellele, et rebased on sarnaselt koertega väga intelligentsed ja tundevõimelised loomad, võib paljudele tulla üllatusena, et ka nemad hauguvad ning võivad isegi rõõmust saba liputada.

Loe edasi…

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest tööstusfarmides. Saadame infot umbes kord kuus.