Hirmuäratav tegelikkus ilmselt maailma suurimas karusloomafarmis Poolas

Nähtamatud Loomad Poolas avaldas šokeerivad tulemused kahekuusele uurimisele Poola suurimas karusloomafarmis. Naaritsafarmis tööl olnud aktivist dokumenteeris muuhulgas kannibalismi, lahtiseid haavu ja ravimata haigeid loomi. Juhtumi kohta esitati süüteoteade. Poola juhtiva erakonna Tõde ja Õiglus liider Jarosław Kaczyński kommenteeris kaadreid: “Karusloomafarmid tuleb keelustada.

Loe edasi…

Nähtamatud Loomad Selverile: “Ühe video põhjal ei saa väita, et puurikanadel on puuris hea”

Nähtamatute Loomade kampaania Tallinna Kaubamaja Grupi ja Selveri suhtes kestab juba pea aasta. Siiani ei ole Eesti üks edukamaid ja tuntumaid jaekette nõus teatama puurimunade müügist loobumisest aastaks 2025. Vabanduseks tuuakse kõike alates sellest, et Eesti inimene soovib osta julmades tingimustes kasvatatud puurikanade mune kuni selleni, et puurikanadel on tegelikult puuris hea elu.

Loe edasi…

3 põhjust, miks mitte süüa foie gras’d

Foie gras (prantsuse keelest tõlgituna “rasvamaks”) tähendab kas ülenuumatud hane või pardi rasvamaksa ning sellest valmistatud toite. See uhke kõlaga roog on aga viimasel ajal pälvinud üha enam negatiivset tähelepanu, kuna selle tootmise taust on vastuoluline. Esitame kolm kokkuvõtlikku põhjust, miks võiks hoiduda foie gras’ söömisest.

Loe edasi…

Veidrad kommentaarid Selveri kampaania postituste all: kas varikontodelt?

Kampaania Tallinna Kaubamaja Grupi suhtes algas möödunud aasta septembrikuus. Nähtamatute Loomade vabatahtlikud on teinud järjepidevat ja eesmärgipärast tööd selle nimel, et Tallinna Kaubamaja Grupp ning Selver aastaks 2025 puurimunade müügist loobuksid. Hiljuti juhtisid Nähtamatute Loomade kampaania toetajad meie tähelepanu sellele, kuidas kampaania postituste alla on tekkinud kommentaare kontode alt, mis näivad varikontodena.

Loe edasi…

Teadlased ei nõustu Selveriga

Selver on veendunud, et kanadel on puurides hea olla. Vastupidiselt Selveri veendumustele on aga teadlased näidanud, et puurikanade elu on oluliselt kehvem kui vabalt peetavate kanade elu.

Loe edasi…

Selver väidab, et kliendid soovivad puurikanade mune

Nähtamatute Loomade avalik kampaania Selveri suhtes on kestnud juba eelmise aasta septembrist saati. Põhjuseid ja vabandusi, miks TKM Grupp ja Selver puurikanade munadest ei loobu, on kampaania jooksul olnud mitmeid. Üheks neist on väide, et Selver müüb oma poodides vaid seda, mida nende kliendid soovivad. Kas kliendid aga tahavad tõesti osta ebainimlikes tingimustes kasvatatud puurikanade mune?

Loe edasi…

Naaritsafarmid ja koroona

Tänavu aprillikuus sai teatavaks uudis mitmes Hollandis asuvatest naaritsafarmides levima hakanud koroonaviiruse juhtumitest, mida kinnitas Hollandi põllumajandusministeerium. Nakatusid mitmed farmi talitajad. Sel hetkel ei olnud teada, et loomadel on viirus, seetõttu ei teatud kanda kaitsevahendeid. Kui algselt kaheldi, kas viirus ikka loomadelt inimestele on levinud, siis uuringute järgselt oli näha, et nii loomadel kui talitajatel leitud viirus oli väga sarnase geneetilise koodiga.

Loe edasi…

Selver väidab, et kanadel on puuris hea

Selveri kommunikatsioonijuht Rivo Veski sõnas hiljutises Delfi artiklis, et usub, et kanadel on kitsastes traatpuurides head elutingimused. Nähtamatud Loomad vastab sellele Veterinaar- ja Toiduameti kommentaariga.

Loe edasi…

Sirly Meriküll: “Selver võiks võtta vastutuse ja oma klientide tagasisidet tõsiselt.”

Hiljuti ilmunud artiklis väidab Selver, et loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad esitab nende kohta valeväiteid ja nimetab oma klientide tagasisidet “trollimiseks”. Nähtamatute Loomade korporatiivsuhete juht vastab kommentaaridele.

Loe edasi…

Kolm märki, mis näitavad, et tulevik on puurivaba

Puurikanade julmast elust räägitakse aina enam ning tarbija teadlikkus sel teemal on kasvutrendis. Kas midagi on muutumas ka tööstuses endas? Siin on kolm trendi, mis näitavad, et puurisüsteemid meie ühiskonnast on kadumas üle maailma ning Eestigi ei ole erand.

Loe edasi…

Palun aita peatada sigade sabade massiline lõikamine!

Nähtamatud Loomad on võtnud südameasjaks sigade lõikamise peatamise ning kutsub Eesti seatööstust parandama loomade elutingimusi. Algatust saad toetada SIIN.

Loe edasi…

Kõrivähk, bronhiit ja nahahaavad – 3 mürgist ainet karusnahas

Karusnahka peetakse tihti looduslikuks ja keskkonnasõbralikuks materjaliks, kuna see pärineb loomadelt. Kuid kuna karusnahk on biolagunev produkt, vajab see kestmiseks kõvasti töötlemist erinevate kemikaalidega.

Loe edasi…

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest tööstusfarmides. Saadame infot umbes kord kuus.