Selver väidab, et on vastutustundlik ettevõte

Hiljuti ilmus artikkel selle kohta, kuidas Tallinna Kaubamaja Grupi alla kuuluvad poed ja kontorid lähevad üle täielikule prügisorteerimisele. Artiklis nimetab ettevõte end vastutustundlikuks. Miks toetab ennast vastutustundlikuks nimetav ettevõte aga veel julma ja südametut loomapiinamist ning müüb oma poodides puurikanade mune?

Loe edasi…

Erika Mäeloog Veterinaar- ja Toiduametist: „Puuris peetavate munakanade heaolu on ohustatud rohkem kui muudel pidamisviisidel peetavate munakanade oma”

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad võitleb selle nimel, et Eestis kanu enam puurides ei peetaks. Seda just sellepärast, et kanadel on kitsastes traatpuurides halvimad elutingimused võrreldes nt õrre-, vabapidamise- või mahepidamise kanadega. Seda kinnitab ka Veterinaar- ja Toiduamet.

Loe edasi…

Arengud avalikus kampaanias, mis kutsub Tallinna Kaubamaja Gruppi ja Selverit loobuma kanade puurispidamise toetamisest

Nähtamatute Loomade avalik kampaania Tallinna Kaubamaja Grupi suhtes on kestnud juba üle viie kuu. Loe lähemalt, millised on kampaania arengud siiani ning millised on põhjused, miks kampaania siiani veel kestab.

Loe edasi…

Miks on praegu õige aeg karusloomafarmide keelustamiseks?

Nähtamatute Loomade president Kristina Mering toob välja neli põhjust, miks sel korral võiks keelustamise otsus Riigikogus jõustuda.

Loe edasi…

Kõne Riigikogu ees karusloomafarmide keelustamise petitsiooni üle andes

Nähtamatute Loomade presidendi Kristina Meringu kõne Riigikogu ees enne 6161 digiallkirjaga rahvaalgatuse üleandmist Riigikogu esimehele.

Loe edasi…

Loomade heaolu kui olemuslik osa vastutustundlikust ettevõtlusest

Korporatiivne vastutus ehk vastutustundlik ettevõtlus on kiirelt tõusev trend tänapäevases ettevõtluses. Seda praktiseerivad kõik endast lugupidavad ettevõtted, kes jälgivad tarbijatrende ja hoiavad end kursis ühiskonna muutuvate suundadega.

Loe edasi…

2019. aasta Nähtamatutes Loomades

Nähtamatute Loomade eduka 2019. aasta ülevaade. Loe lähemalt meie kampaaniate arengutest, vabatahtlike tööst ja tegevusest loomade heaolu eest seismisel!

Loe edasi…

Miks on hea mõte eelistada jõululauas puurivabu mune?

Jõulud on kohe-kohe ukse ees, kingitused vajavad ostmist ning jõululaud katmist. Olenemata sellest, mida Sa sel aastal oma perele jõululauas pakud, kutsume Sind üles arvestama ka loomade heaoluga.

Loe edasi…

Mida tähendavad aasta vabaühenduse ja Animal Charity Evaluatorsi Top Charity tiitlid Nähtamatute Loomadele?

Nähtamatud Loomad pälvis Vabaühenduste Liidult aasta vabaühenduse tiitli ja rahvusvaheliselt Animal Charity Evaluatorsilt Top Charity tunnustuse. Kristina Mering mõtestab, mida see meie jaoks tähendab.

Loe edasi…

Kas hinnatundlik klient käib Selveris?

Nähtamatute Loomade kampaania, mis kutsub üles Selverit ning Tallinna ja Tartu Kaubamaja Toidumaailma üle minema puurivabadele munadele aastaks 2025, on kestnud üle kolme kuu. Seni on Selver aktiivselt sellele vastutustundliku ettevõtluse näitele vastu võidelnud, tuues välja erinevaid vastuargumente. Üheks neist on näiteks väide, et Selveris käib hinnatundlik klient, kes ei suudaks peale Selveri puurivabadele munadele üleminekut omale puurivabu mune osta. Samas on Selver uuringute näitel juba aastaid Eesti kõige kallim jaekett.

Loe edasi…

Kristina Mering: liigne lihatarbimine kui Eesti rahvatervise Achilleuse kand

Viimaste andmete kohaselt on Eestis lihatarbimine eelmise aastaga võrreldes kasvanud elaniku kohta ca 9 kilo ning jõudnud 87 kiloni aastas. Lihatööstus rõõmustab, toitumisteadlased lasevad pead norgu. Mida need numbrid tähendavad ja mis mõju omab see laiemas plaanis, arutleb Kristina Mering.

Loe edasi…

Selver ähvardab vaba pressi

Farmiloomade kannatused leiavad tee Eesti meediasse aina tihedamini. Tänaseks on enamik meist teadlikud, et ka nende loomade näol on tegemist intelligentsete ja tundevõimeliste olenditega, kellele asjatu valu põhjustamine nõuab ühiskondlikku taunimist.
Paraku ei ole Selver ning Tallinna Kaubamaja Grupp ikka veel valmis loobuma puurikanade munade müügist.

Loe edasi…

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest tööstusfarmides. Saadame infot umbes kord kuus.