Toeta

Emis – elu kui õudusunenägu

Sigade elu kujutatakse meedias ja lasteraamatutes endiselt sama idülliliselt, kui paljud võib olla oma lapsepõlvestki mäletavad. Pilt sellest, kuidas emis pikutab põhuhunnikute vahel ja imetab pisikesi põrsakesi ning seejärel saavad pojad ema kaisus puhata või ringi hullata, on kahjuks Eesti sigade jaoks aga kõike muud kui reaalsus. Sigade tegelik elu Eesti tööstusfarmides on täis õudusi, … Continue reading “Emis – elu kui õudusunenägu”
Loe edasi…

Kuidas me Nähtamatute Loomadega mahefarmis sigadel külas käisime

Nähtamatute Loomade sigade heaolutiim külastas mahesigalat
Loe edasi…

Hoiame sabad rõngas!

Siga tahab uudistamist ja mängimist, aga kõledas tööstusfarmis ei ole tal mitte midagi teha. Halvad tingimused panevad sea oma sulukaaslase saba närima. Küll aga saab heades tingimustes kasvatada ka rõngassabdega sigu.
Loe edasi…

Jakob, Betti ja Ella – tavalised nuumsead, kes saavad teha erilisi asju

Olen doktorant, kelle uurimisalaks on sigade kognitsioon ehk mõtlemine. Täpsemalt uurin seda, milline on sigade ajataju ning kas sigu kimbutab igavus. Sead on ühed uudishimulikumad ja mänguhimulisemad loomad, keda tean.
Loe edasi…

Prantsuse kohus karistas seafarmi põrsaste sabade lõikamise julmuse eest 50 000€ trahviga

Prantsuse kohus karistas seatöösturit põrsaste sabade lõikamise eest.
Loe edasi…

Kuidas mõjutab sõda tööstusfarmides kasvatatavaid loomi? 

Sõjas kannatavad lisaks inimestele ka miljonid farmiloomad, kes tööstusfarmide ruumikitsikuses
Loe edasi…

Seakasvatus vajab august väljatulekuks kursimuutust

Olenemata valitsuselt seakasvatusse suunatud miljonitest eurodest erakorralistest toetustest, soovivad seatöösturid abipaketti veel 6-12 miljoni euro ulatuses. Maaeluminister Urmas Kruuse on lubanud, et nii Euroopa Liidu toidusektori julgeoleku rahadest kui valitsuse järgmistest erakorralistest toetustest põllumajandusele läheb lõviosa jälle just seakasvatajatele. Paraku ei kasutata raha aga mitte tootmise jätkusuutlikkuse arendamiseks, vaid järjest tekkivate uute miinuste katmiseks.
Loe edasi…

3-kuuline karantiin Ukrainast päästetud ja vaktsineeritud loomadele on ülekohtune

PTA määras Ukrainast päästetud vaktsineeritud koerad 3 kuuks karantiini. Töötame selle nimel, et see aeg oleks lühem.
Loe edasi…

Nähtamatute Loomade toetajad annetasid 5000 eurot Ukraina farmiloomade turvakodule

24. veebruaril, Eesti Vabariigi 104. sünnipäeval algas Ukrainas sõda. Kogu Nähtamatute Loomade tiim valutas südant Ukraina inimeste pärast, loomakaitseorganisatsioonina aga tõusis meie prioriteediks kiiresti ka Ukraina loomade olukord. Kuna Nähtamatud Loomad tegeleb eelkõige farmiloomade heaoluga, võtsime ühendust Ukraina farmiloomade turvakoduga Shelter Ugolyok, et uurida nende olukorra, murede ja vajaduste kohta, millega Lõuna-Ukrainas Hersonis silmitsi seisti. … Continue reading “Nähtamatute Loomade toetajad annetasid 5000 eurot Ukraina farmiloomade turvakodule”
Loe edasi…

Nähtamatute Loomade päästeoperatsioon Ukrainasse

Nähtamatud Loomad päästis Ukrainast 15 varjupaigalooma ja viis Ukraina varjupaikadele üle kolme tonni toiduabi.
Loe edasi…

Kristina Mering: sõda on kõige hullem asi, mida inimestele ja loomadele soovida

Nähtamatute Loomade asutaja ja tegevjuht Kristina Mering võtab kokku, kuidas Ukrainas toimuv sõda puudutab lisaks tsiviilisikute õudustele ja kannatustele ka lugematu arvu loomade elusid ja teeb ülevaate, kuidas Nähtamatud Loomad Ukraina loomadele toeks plaanib olla.
Loe edasi…

Munakana elu puuris on piinarikas

Puurides kasvatatavad kanad ei näe mitte iialgi päikesevalgust ega koge öö ja päeva vaheldumise looduslikku rütmi. Nende keskkond on disainitud nii, et nad muneksid kõige rohkem mune, tarbiksid võimalikult vähe sööta ning hõlmaksid minimaalse pinna.
Loe edasi…

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest. Saadame infot umbes kord kuus.