3 põhjust, miks kanade õrrelpidamine on parem kui puurispidamine

Eestis ja teistes Euroopa riikides on kasutusel neli erinevat kanade pidamisviisi munade tootmiseks. Neist kolm: õrre-, vaba- ja mahepõllumajanduslik pidamine, on kõik vabapidamissüsteemid, lihtsalt kahe viimase puhul võimaldatakse kanadel ka õues käimine. Õrresüsteem tähendab hoonesisest vabapidamist. Hetkel aga kõige levinum pidamisviis Eestis on kanade puurispidamine.
Loe edasi…

Mida kanade puurispidajad ei taha, et Sa nende munade kohta teaksid

Puurikanalate ebaeetilisus väljendub esiteks muidugi kanade ära lõikamises neile loomuomastest tegevustest ja selle pidamisviisi uskumatus jõhkruses, milles kanad terve oma elu veetma peavad. Kuid küsimusi tekitavad ka puurikanalate igapäevased nähtused, mis puudutavad toiduhügieeni.
Loe edasi…

Munakarbi hinnatõus puuride keelustamise tõttu jääb sentidesse

Puurispidamise keelustamise korral toimub üleminek eelkõige õrrepidamisele ning oluline on seega nende kahe pidamisviisi kulukuse erinevus. Puurispidamine on kõige odavam tootmisviis. Selle ainuke “eelis” ongi see, et kanade heaolu arvelt hoitakse nii palju kulusid kokku, kui võimalik.
Loe edasi…

Kristina Meringu kõne Riigikogu kanade puurispidamise lõpetamise ürituselt

Kristina Meringu kõne 12.10.2023 Riigikogus toimunud ürituselt kanade puurispidamise lõpetamise toetuseks
Loe edasi…

Euroopa Toiduohutusamet: munakanade heaolu tagamiseks peab loobuma puuride kasutamisest

Euroopa Toiduohutusamet hindas munakanade praeguseid pidamissüsteeme, kuidas need mõjutavad kanade heaolu ja missugused on kaasnevad ohud heaolule. Anti ka soovitused, kuidas heaolu parandada ja ohtusid ennetada.
Loe edasi…

Kanalate õudused paljastanud Mirjam Näkk: suurfarmi jaoks on nädalas 500 linnu surnuks piinamine „hea tulemus“

Septembris šokeerisid paljusid eestimaalasi salaja üles võetud kaadrid meie kanafarmidest. Teeme tutvust Mirjamiga organisatsioonist Nähtamatud Loomad, kes need salvestas ja rahva ette tõi.
Loe edasi…

Kristina Mering: Tööstuslik loomapiinamine pole ainus viis liha, piima ja muna tootmiseks

võidaksid kõik, selgitab loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad asutaja ja tegevjuht Kristina Mering.
Loe edasi…

Minu kõige jubedam tööpäev ehk kanatalitaja argipäev

Mina olen Mirjam ja ma töötasin 6 nädalat Eesti suurimates puurikanalates, kus toodetakse peaaegu kõik Eesti puurikanamunad. Olen terve elu loomade vastu suurt huvi tundnud ja nendega ka tööalaselt seotud olnud. Läksin kanalatesse tööle, sest tahtsin ise näha, kuidas need linnud meie riigis elavad, kes tavapäraselt meie pilkude eest kiivalt varjatud on. See on minu kogemuslugu ehk ühe tüüpilise tööpäeva kirjeldus.
Loe edasi…

Nähtamatud Loomad kogub annetusi, et kanade puurispidamine Eestis keelustataks

Esmakordselt Eestis avalikustas Nähtamatud Loomad jõhkrad kaadrid Eesti puurikanalatest. Nähtamatute Loomade tiimiliige filmis ja pildistas puurikanade tegelikku olukorda kolmes Eesti suurimas puurikanalas: Dava Foodsis, Linnu Talus ja Eesti Munas, mis moodustavad 95% Eesti puurispeetavate kanade munatoodangust.  Tööstuslikust munatootmisest rääkides näitab tööstus meedia vahendusel tihti  tarbijatele kaadreid armsatest tibudest või värskelt puuridesse pandud kanadest, jättes puuritootmisest … Continue reading “Nähtamatud Loomad kogub annetusi, et kanade puurispidamine Eestis keelustataks”
Loe edasi…

Antibiootikumikokteil Eesti loomakasvatuses

Umbes kaks kolmandikku Euroopa Liidus tarbitud antibiootikumidest antakse põllumajandusloomadele – lehmadele, kanadele, sigadele, ka kaladele. Kahjuks on Eesti Euroopa Liidus esirinnas inimeste raviks kasutatavate antibiootikumide, 3. ja 4. põlvkonna tsefalosporiinide, manustamisega põllumajandusloomadele.
Loe edasi…

Nähtamatutel Loomadel keelati avalikustada aus teavituskampaania tööstusfarmidest Eestis

Nähtamatutel Loomadel keelati pikalt planeeritud tööstusfarmide telgitaguseid avava teavituskampaania avaldamine selle ehedal kujul.
Loe edasi…

Saage tuttavaks – Nähtamatute Loomade vabatahtlik Viivi-Maria

Nähtamatutes Loomades tegutseb suur hulk tõeliselt toredaid ja võimsaid vabatahtlikke, kes panustavad oma vabast ajast sellesse, et loomi aidata. Soovime tuua rohkem esile neid imelisi inimesi, kes on tohutult oluline osa ühiskondlike muutuste elluviimisest. Seekord tutvustame kanade heaolukampaania vabatahtlikku Viivi-Mariat.
Loe edasi…

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest. Saadame infot umbes kord kuus.