Toeta

Prantsuse kohus karistas seafarmi põrsaste sabade lõikamise julmuse eest 50 000€ trahviga

Prantsuse kohus karistas seatöösturit põrsaste sabade lõikamise eest.
Loe edasi…

Kuidas mõjutab sõda tööstusfarmides kasvatatavaid loomi? 

Sõjas kannatavad lisaks inimestele ka miljonid farmiloomad, kes tööstusfarmide ruumikitsikuses
Loe edasi…

Seakasvatus vajab august väljatulekuks kursimuutust

Olenemata valitsuselt seakasvatusse suunatud miljonitest eurodest erakorralistest toetustest, soovivad seatöösturid abipaketti veel 6-12 miljoni euro ulatuses. Maaeluminister Urmas Kruuse on lubanud, et nii Euroopa Liidu toidusektori julgeoleku rahadest kui valitsuse järgmistest erakorralistest toetustest põllumajandusele läheb lõviosa jälle just seakasvatajatele. Paraku ei kasutata raha aga mitte tootmise jätkusuutlikkuse arendamiseks, vaid järjest tekkivate uute miinuste katmiseks.
Loe edasi…

3-kuuline karantiin Ukrainast päästetud ja vaktsineeritud loomadele on ülekohtune

PTA määras Ukrainast päästetud vaktsineeritud koerad 3 kuuks karantiini. Töötame selle nimel, et see aeg oleks lühem.
Loe edasi…

15 looma ja 32 põgenikku – MTÜ Nähtamatud Loomad räägib teekonnast sõja piirile

Intervjuu avaldati 26.03.2022 Delfi Lemmikloom portaalis Istusime maha Nähtamatute Loomade vaprate töötajate ja vabatahtlikuga, kes alles äsja saabusid Poola-Ukraina piirilt, nendega kaasas 14 koera, 1 kass ja 32 sõjapõgenikku. Eesti loomakaitses ajalugu teinud Mari-Liis Jaik, Helena Parmask, Brigitta Nõmmik ja Merit Valge räägivad, mida nad päästeoperatsiooni ajal kogesid, millised olid rõõmud ja valud ning kuidas … Continue reading “15 looma ja 32 põgenikku – MTÜ Nähtamatud Loomad räägib teekonnast sõja piirile”
Loe edasi…

Nähtamatute Loomade toetajad annetasid 5000 eurot Ukraina farmiloomade turvakodule

24. veebruaril, Eesti Vabariigi 104. sünnipäeval algas Ukrainas sõda. Kogu Nähtamatute Loomade tiim valutas südant Ukraina inimeste pärast, loomakaitseorganisatsioonina aga tõusis meie prioriteediks kiiresti ka Ukraina loomade olukord. Kuna Nähtamatud Loomad tegeleb eelkõige farmiloomade heaoluga, võtsime ühendust Ukraina farmiloomade turvakoduga Shelter Ugolyok, et uurida nende olukorra, murede ja vajaduste kohta, millega Lõuna-Ukrainas Hersonis silmitsi seisti. … Continue reading “Nähtamatute Loomade toetajad annetasid 5000 eurot Ukraina farmiloomade turvakodule”
Loe edasi…

Nähtamatute Loomade päästeoperatsioon Ukrainasse

Nähtamatud Loomad päästis Ukrainast 15 varjupaigalooma ja viis Ukraina varjupaikadele üle kolme tonni toiduabi.
Loe edasi…

Kristina Mering: sõda on kõige hullem asi, mida inimestele ja loomadele soovida

Nähtamatute Loomade asutaja ja tegevjuht Kristina Mering võtab kokku, kuidas Ukrainas toimuv sõda puudutab lisaks tsiviilisikute õudustele ja kannatustele ka lugematu arvu loomade elusid ja teeb ülevaate, kuidas Nähtamatud Loomad Ukraina loomadele toeks plaanib olla.
Loe edasi…

Munakana elu puuris on piinarikas

Puurides kasvatatavad kanad ei näe mitte iialgi päikesevalgust ega koge öö ja päeva vaheldumise looduslikku rütmi. Nende keskkond on disainitud nii, et nad muneksid kõige rohkem mune, tarbiksid võimalikult vähe sööta ning hõlmaksid minimaalse pinna.
Loe edasi…

Eesti seakasvatus on eriti tööstuslik ja intensiivne – kuidas saame sigade heaolu suurendada?

Paljudel meist on mälupilt vanavanemate talus elanud loomadest, keda koheldi austuse ja hoolivusega. Ehk oli seal paar lehma, mõned sead ja kari ringisiblivaid kanu. Lehmad said terve suve vabalt karjamaal veeta ja seadki pääsesid väliaedikusse tuhnima. Muidugi ei ole tänapäeval igas talus enam loomi peale koera ja kassi, kuid küllap on ka neid tublisid maainimesi, kes veiseid ja sigu kasvatavad ja toidu meie lauale toovad. Eesti on ju väike riik ning megafarme ei saa siin olla. Või kuidas?
Loe edasi…

Muna hinna tõusuga peab kaasnema kõrgem kvaliteet

Eestis toodetakse üle 80% munadest puurides, milles peetavate kanade heaolu on nelja pidamisviisi lõikes kahtlemata kõige madalam. Samal ajal on Eesti inimeste väärtused ja teadlikkus muutunud ning aina enam ostlejaid ei soovi toetada lindude julma kohtlemist kitsastes puurides. Reaalsus on aga see, et pahatihti on tarbija sunnitud poes valima kas kodumaise puurimuna või välismaise kõrgema heaoluga toodetud muna vahel, sest Eesti suurimad munatootjad ei ole suutnud ajaga kaasas käia. 
Loe edasi…

Vabatahtlike kaasamise kultuur Nähtamatutes Loomades

Vabatahtlikud on Nähtamatutes Loomades olnud organisatsiooni süda ja kese tegevuse algusest alates. Suur osa meie organisatsiooni vastutusrikkast tööst õnnestub hästi tänu tarkadele ja pühendunud vabatahtlikele, kes tõhusalt loomade aitamiseks tegutsevad. Vaatame lähemalt, kuidas vabatahtlike kaasamine on Nähtamatutes Loomades üles ehitatud.
Loe edasi…

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest. Saadame infot umbes kord kuus.