Mis juhtub, kui Eesti keelustab kanade puurispidamise munatootmises?

Kristina Meringu arvamusartikkel Õhtulehes kanade puurispidamise keelustamise vajalikkusest
Loe edasi…

Puurikanamune enamikes Eesti jaekettides varsti enam ei müüda

Nii Eestis kui rahvusvaheliselt on munaturul toimumas väga suured muudatused, mis realiseeruvad enamasti aastaks 2025 – massiliselt suuri jaekette, toidutootjaid ja teisi toidusektori ettevõtted on teada andnud, et loobuvad täielikult puurikanade munade müügist ja kasutamisest.
Loe edasi…

Kõige olulisem asi, mida Sina saad kanade heaks teha

Sinu osalemine rongkäigul kanade kaitseks on üks nendest tegudest, mis tõeliselt loeb ja jääb meelde elu lõpuni. Sa ei marsi enda jaoks –  Sa seisad endast nõrgemate eest, et teoks saaks läbi aegade võimsaim ühiskondlik muutus loomade heaks. Sa astud välja, et nõuda elamisväärseid elutingimusi poolele miljonile süütule, inimese tõttu kannatavale kanale.
Loe edasi…

Mirjam Näkk: kuidas elab kana, kelle munetud munad on Sinu pühadelaual?

Teeme nii, et enne järgmisi kevadpühi on Eestis vastu võetud seadus, mis ütleb, et meie munakanad väärivad samuti elust rõõmu tundmist, andes neile võimaluse liikuda, õrrel puhata
Loe edasi…

Kuidas jagunevad tulud ja kulud Nähtamatutes Loomades? 2023. aasta kokkuvõte

Läbipaistvus on Nähtamatute Loomade jaoks oluline väärtus, mida rakendame oma organisatsiooni igas valdkonnas – sisekommunikatsioonist kuni rahastuseni. Usume, et kui ühiskonnas oleks rohkem läbipaistvust, saaks suure hulga probleeme ära hoida. Seega tahame ise head eeskuju näidata, et see idee laiemalt leviks. Oleme liitunud ka vabaühenduste eetikakoodeksiga, mille olulisteks alustaladeks on ausus ja läbipaistvus.  Järgnevalt anname … Continue reading “Kuidas jagunevad tulud ja kulud Nähtamatutes Loomades? 2023. aasta kokkuvõte”
Loe edasi…

Nähtamatute Loomade seisukoht Euroopa Komisjoni loomade veo eelnõu kohta

2023. aasta detsembris avaldas Euroopa Komisjoni kauaoodatud määruse eelnõu, millega lubati parandada elusloomade pikamaatranspordi tingimusi. Arvestades suuri kannatusi, mis loomadele transpordi ajal osaks saavad ning seniseid ebapiisavaid reegleid nende kaitseks, tervitab MTÜ Nähtamatud Loomad, et Komisjon on ette võtnud loomade heaolu tõstmise loomade veo ajal. Samal ajal peame eelnõu tervikuna loomade heaolu parandamise jaoks äärmiselt … Continue reading “Nähtamatute Loomade seisukoht Euroopa Komisjoni loomade veo eelnõu kohta”
Loe edasi…

Faktikontroll munatootjate ja EPKK juhi poolt esitatud väidetele Riigikogu maaelukomisjoni istungil 19.12.2023

nakanade puurispidamisel ei ole võimalik nende heaolu tagada ning puurisüsteemil pole lindude heaolu mõttes olulisi eeliseid vabapidamissüsteemide eest.  Eesti munatootmine on nii meie lähiriikidest kui ülejäänud Euroopast üleminekus kanade vabapidamissüsteemidele maha jäänud. Läti, Leedu ja Poola munaturg on lähiaastatel sisuliselt puurivabad, Põhjamaades ja Lääne-Euroopas ollakse üleminekus veelgi kaugemal. Vaadates Eesti munaturgu ning meie lähiriikides ja ülejäänud Euroopas toimuvat, peaks Eesti munatootmine konkurentsis püsimiseks olema puurivaba hiljemalt aastaks 2027/2028. 
Loe edasi…

Esmakordne sissevaade Eesti puurikanalatesse

Nähtamatute Loomade tiimiliige töötas 2023. aasta jooksul talitajana kolmes Eesti suurimas puurikanalas ning jäädvustas seal oma tööülesandeid ning kuidas kanad puurides elavad. Dava Foods Harjumaal (Eggo munad), Eesti Muna Põlvamaal (Muna Liisa munad) ja Linnu Talu Valgamaal (Kollased talumunad) toodavad kokku 95% Eesti puurispeetavate kanade munadest.
Loe edasi…

Mis saab edasi kanade puurispidamise lõpetamisega?

Esitasime Riigikogu esimehele läbi ajaloo edukaima petitsiooni kanade puurispidamise keelustamiseks Eestis. 21 321 head inimest pani digiallkirja, et kaitsta kanu puurispidamise julmuse eest. Nii, nüüd on petitsioon Riigikogus. Mis saab edasi?
Loe edasi…

Läti, Leedu, Poola, Soome ja teised Euroopa riigid on loobumas kanade puurispidamisest, Eesti on üleminekus viimaste seas

Teadlikkus kasvab ning aina enam tarbijaid ei soovi osta puurides elavate kanade mune. Euroopa munatootmine on võtnud kindla suuna eemale kanade puurispidamisest.
Loe edasi…

Kanade heaolu ei ole puuris võimalik tagada

Euroopa Toiduohutusamet (EFSA) on avaldanud põhjaliku analüüsi munakanade heaolu kohta farmitingimustes. Selle tulemused näitavad, et on kolm peamist kanade heaolu puudutavat erinevust puurispidamise ja erinevate vabapidamissüsteemide vahel.
Loe edasi…

Kristina Mering: 2023 läheb ajalukku puurikanalate õuduste paljastuse aastana

Nähtamatute Loomade asutaja ja tegevjuht Kristina Mering võtab kokku 2023. aasta Nähtamatutes Loomades
Loe edasi…

Hoia end kursis

Liitu inimestega, kes hoolivad loomade kannatustest tööstusfarmides.