Miks on hea mõte eelistada jõululauas puurivabu mune?

Jõulud on kohe-kohe ukse ees, kingitused vajavad ostmist ning jõululaud katmist. Olenemata sellest, mida Sa sel aastal oma perele jõululauas pakud, kutsume Sind üles arvestama ka loomade heaoluga.

Loe edasi…

Mida tähendavad aasta vabaühenduse ja Animal Charity Evaluatorsi Top Charity tiitlid Nähtamatute Loomadele?

Nähtamatud Loomad pälvis Vabaühenduste Liidult aasta vabaühenduse tiitli ja rahvusvaheliselt Animal Charity Evaluatorsilt Top Charity tunnustuse. Kristina Mering mõtestab, mida see meie jaoks tähendab.

Loe edasi…

Kas hinnatundlik klient käib Selveris?

Nähtamatute Loomade kampaania, mis kutsub üles Selverit ning Tallinna ja Tartu Kaubamaja Toidumaailma üle minema puurivabadele munadele aastaks 2025, on kestnud üle kolme kuu. Seni on Selver aktiivselt sellele vastutustundliku ettevõtluse näitele vastu võidelnud, tuues välja erinevaid vastuargumente. Üheks neist on näiteks väide, et Selveris käib hinnatundlik klient, kes ei suudaks peale Selveri puurivabadele munadele üleminekut omale puurivabu mune osta. Samas on Selver uuringute näitel juba aastaid Eesti kõige kallim jaekett.

Loe edasi…

Kristina Mering: liigne lihatarbimine kui Eesti rahvatervise Achilleuse kand

Viimaste andmete kohaselt on Eestis lihatarbimine eelmise aastaga võrreldes kasvanud elaniku kohta ca 9 kilo ning jõudnud 87 kiloni aastas. Lihatööstus rõõmustab, toitumisteadlased lasevad pead norgu. Mida need numbrid tähendavad ja mis mõju omab see laiemas plaanis, arutleb Kristina Mering.

Loe edasi…

Selver ähvardab vaba pressi

Farmiloomade kannatused leiavad tee Eesti meediasse aina tihedamini. Tänaseks on enamik meist teadlikud, et ka nende loomade näol on tegemist intelligentsete ja tundevõimeliste olenditega, kellele asjatu valu põhjustamine nõuab ühiskondlikku taunimist.
Paraku ei ole Selver ning Tallinna Kaubamaja Grupp ikka veel valmis loobuma puurikanade munade müügist.

Loe edasi…

Fundraiseri päevikud 2

Mina olen Triin ja nüüdseks juba enam kui aasta olnud Nähtamatute Loomade fundraiser ning tahan sulle teha väikese ülevaate oma tegemistest, mida on aidanud ellu viia Kodanikuühiskonna Sihtkapital!

Loe edasi…

Kuidas langetada munaleti ees loomasõbralikum valik?

Uuringutest selgub, et ligi 70% eestlasest ei poolda kanade pidamist kitsastes traatpuurides ning ligi 60% soovib, et munakanade pidamine puurides oleks lausa seadusega keelustatud. Miks siis aga ei ole puurid juba meie ühiskonnast veel jäädavalt kadunud? Üheks probleemi allikaks võivad olla munakarpide eksitavad sildid. Need manavad tihtipeale silme ette aasal vabalt jooksva kana, kellelt hommikuti põlle sisse mune korjatakse ning tarbija munaleti ees teeb selle järgi oma valiku. Tegelikkus on aga paraku mitte nii roosiline.
Kuidas aga olenemata eksitavatest munakarpidest teha poes parem valik?

Loe edasi…

Samm julmusevaba tuleviku suunas

Meediajõkke voolab iga päev lugematu kogus uudiseid: kajastatakse poliitilisi sündmusi, kuulsuste tülisid, spordivõistlusi. Internet pakub ka miljoneid retsepte, kuid mõne roa valmistamisõpetus kaotab söögiisu päevadeks. Ilmselt seepärast vaikibki meedia ühe kõige julmemal moel valmistatud ‘delikatessi’, foie gras’ teemal. „Kallihinnaline pisike imepurgike poeriiulil,” iseloomustab toitu Eesti Päevaleht. „Foie gras on suure rasvasisaldusega enamasti värskest pardi- või […]

Loe edasi…

Selver peidab tõde

Nähtamatute Loomade algatatud avalik kampaania, mille eesmärk on avalikult Selveril ning Tallinna ja Tartu Kaubamaja Toidumaailmal paluda loobuda puurikanade munade müügist aastaks 2025, on käinud praeguseks pea 2 kuud. Selle aja jooksul on Selveri sotsiaalmeedia kontodele laekunud palju kommentaare, milles Selveri kliendid Selveri südametuse pärast pahameelt üles näitavad.
Paraku varjab Selver aga enda klientide tagasisidet, kustutades enda sotsiaalmeedia postituste alt kommentaarid kohe peale nende sinna ilmumist nii Facebookist kui Instagramist.
Kas selline on üks vastutustundlik ja läbipaistev ettevõte?

Loe edasi…

Põnevad faktid sea kohta

Sead on erakordselt intelligentsed loomad – nad on uudishimulikud ja taiplikud ning enamik loomateadlasi peab neid koertest, mõnedest primaatidest ja kuni 3-aastastest lastestki nutikamaks.

Loe edasi…

Selveri tibu pöördumine Raul Puusepa poole

Selveri tibu pöördumine Tallinna Kaubamaja Grupi juhatuse liikme Raul Puusepa poole abipalvega.

Loe edasi…

Disney võtab taimse suuna

Disney teatas eelmisel nädalal, et nende USA teemaparkide toitlustusasutuste valikusse lisandub enam kui 400 taimset rooga. Floridas teemapargis saab taimetoitu nautida juba oktoobri algusest, California Disneylandis alates 2020. aasta kevadest.

Loe edasi…

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest tööstusfarmides. Saadame infot umbes kord kuus.