Selver väidab, et kliendid soovivad puurikanade mune

Nähtamatute Loomade avalik kampaania Selveri suhtes on kestnud juba eelmise aasta septembrist saati. Põhjuseid ja vabandusi, miks TKM Grupp ja Selver puurikanade munadest ei loobu, on kampaania jooksul olnud mitmeid. Üheks neist on väide, et Selver müüb oma poodides vaid seda, mida nende kliendid soovivad. Kas kliendid aga tahavad tõesti osta ebainimlikes tingimustes kasvatatud puurikanade mune?

Loe edasi…

Naaritsafarmid ja koroona

Tänavu aprillikuus sai teatavaks uudis mitmes Hollandis asuvatest naaritsafarmides levima hakanud koroonaviiruse juhtumitest, mida kinnitas Hollandi põllumajandusministeerium. Nakatusid mitmed farmi talitajad. Sel hetkel ei olnud teada, et loomadel on viirus, seetõttu ei teatud kanda kaitsevahendeid. Kui algselt kaheldi, kas viirus ikka loomadelt inimestele on levinud, siis uuringute järgselt oli näha, et nii loomadel kui talitajatel leitud viirus oli väga sarnase geneetilise koodiga.

Loe edasi…

Selver väidab, et kanadel on puuris hea

Selveri kommunikatsioonijuht Rivo Veski sõnas hiljutises Delfi artiklis, et usub, et kanadel on kitsastes traatpuurides head elutingimused. Nähtamatud Loomad vastab sellele Veterinaar- ja Toiduameti kommentaariga.

Loe edasi…

Sirly Meriküll: “Selver võiks võtta vastutuse ja oma klientide tagasisidet tõsiselt.”

Hiljuti ilmunud artiklis väidab Selver, et loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad esitab nende kohta valeväiteid ja nimetab oma klientide tagasisidet “trollimiseks”. Nähtamatute Loomade korporatiivsuhete juht vastab kommentaaridele.

Loe edasi…

Kolm märki, mis näitavad, et tulevik on puurivaba

Puurikanade julmast elust räägitakse aina enam ning tarbija teadlikkus sel teemal on kasvutrendis. Kas midagi on muutumas ka tööstuses endas? Siin on kolm trendi, mis näitavad, et puurisüsteemid meie ühiskonnast on kadumas üle maailma ning Eestigi ei ole erand.

Loe edasi…

Palun aita peatada sigade sabade massiline lõikamine!

Nähtamatud Loomad on võtnud südameasjaks sigade lõikamise peatamise ning kutsub Eesti seatööstust parandama loomade elutingimusi. Algatust saad toetada SIIN.

Loe edasi…

Kõrivähk, bronhiit ja nahahaavad – 3 mürgist ainet karusnahas

Karusnahka peetakse tihti looduslikuks ja keskkonnasõbralikuks materjaliks, kuna see pärineb loomadelt. Kuid kuna karusnahk on biolagunev produkt, vajab see kestmiseks kõvasti töötlemist erinevate kemikaalidega.

Loe edasi…

Kalade painutamine: tarbetu julmus Aasia elusloomaturgudel

Nähtamatud Loomad alustas koos Euroopa partnerorganisatsioonidega kampaaniat, et keelustada ebasanitaarsed elusloomadega kauplevad turud Aasias ja mujal maailmas. Lisaks viirusohule heidetakse turgudele ette loomade julma kohtlemist nagu elusate kalade traadiga painutamine.

Loe edasi…

Linnugripp – kas veel üks pandeemiaoht?

Käesolev 2020. aasta on toonud Euroopast mitmeid teateid lindude gripi ehk linnugripi juhtumite kohta. Lindude gripp on väga nakkav lindude viirushaigus, mis kuulub eriti ohtlike loomataudide hulka, sest põhjustab lindude massilist haigestumist, suurt suremust ning ulatuslikku majanduslikku kahju.

Loe edasi…

5 huvitavat fakti kanaemadest

Oled sa aga kunagi mõelnud, millised emad on kanad ning kas väljend „kanaema” peab paika? Nähtamatud Loomad jagab 5 põnevat fakti kanadest emadena.

Loe edasi…

Kas me peaksime muretsema salmonelloosi pärast?

Maailmas on läbi aegade olnud perioode, mille on üle võtnud mõni haigus või viirusepuhang. Katk, linnu-, looma -ja seagripp on olnud mingil perioodil osa ajaloost. Praegusel ajal, mille on üle võtnud koroonaviiruse Covid-19 puhang, on eriti oluline rääkida, kuidas ja kust sellised bakterid ja nendest väljaarenevad haigused üldse alguse saavad ja kujunevad.

Loe edasi…

„Kes nendel turgudel käib?” ehk KKK loomaturgudest

Nähtamatute Loomade kommunikatsioonijuht Liis Hainla annab vastused kõige põletavamatele küsimustele seoses loomaturgudega.

Loe edasi…

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest tööstusfarmides. Saadame infot umbes kord kuus.