Saage tuttavaks – Nähtamatute Loomade vabatahtlik Liisi

Nähtamatutes Loomades tegutseb suur hulk tõeliselt toredaid ja võimsaid vabatahtlikke, kes panustavad oma vabast ajast sellesse, et loomi aidata. Soovime tuua rohkem esile neid imelisi inimesi, kes on tohutult oluline osa ühiskondlike muutuste elluviimisest. Seekord tutvustame Taimse Teisipäeva avaliku sektori tiimis tegutsevat Liisit.

Loe edasi…

3 sammu, kuidas aidata Eesti tööstusfarmides kannatavaid sigu

Mitmed loomasõbrad on küsinud, kuidas saaks ise midagi Eesti tööstusfarmides kannatavate sigade heaks ära teha. Lihtne viis, kuidas saad sigu aidata on vähendada tarbitavat lihakogust proovides maitsvaid taimetoite ja kui siiski tarbid liha, siis jälgi selle päritolu ning hakka loomade kangelaseks liitudes Nähtamatute Loomade püsiannetajate kogukonnaga.

Loe edasi…

Nähtamatud Loomad avaldab kriitikat tööstusliku loomakasvatuse veebilehele lihafaktid.ee

Nähtamatud Loomad toob välja murekohad veebisaidist lihafaktid.ee

Loe edasi…

Miks lõigatakse sigadel sabu?

Viimase paarikümne aasta jooksul on Eesti seatööstus võtnud niivõrd intensiivsed ja massilised mõõtmed, milliseid polnud varasemalt näinud ükski siga. Just intensiivistumise tõttu on seatööstus läinud ka sigade sabade kallale.

Loe edasi…

Kristina Mering: teadlaste sõnul ületab sigade intelligents isegi koerte oma. Miks te nende sabasid lõikate?

Loomade heaolu toidutootmises on valdkond, millest üha enam räägitakse.

Loe edasi…

Sigade sabade lõikamise tõeline jõhkrus peitub selle põhjustes

Sigade sabade lõikamine tähistab suurimat julmust nende tarkade ja sotsiaalsete loomade vastu. Sabad lõigatakse ilma tuimestuseta ära siis, kui põrsad on vaid mõne päeva vanused, aga selle protseduuri tõeline jõhkrus peitub hoopis selle põhjustes.

Loe edasi…

Praktiline juhend: millist liha valida, kui tööstusfarme ei soovi toetada?

Tarbides vähem, kuid kvaliteetsemaid lihatooteid, saame panustada kõrgema loomade heaolu saavutamisse ja jätta masstootmise negatiivsed mõjud minevikku. Ei kahjustu rahva tervis liigse lihatarbimise tagajärjel; ei kannata loomad kitsastes ja stressirikastes tingimustes ning ei äga loodus näiteks liigse sõnnikukoguse all, mida ei suudeta väetisena ära kasutada. Põllumajandusloomad käivad ikka Eesti maaelu juurde, kuid tööstusfarmid on loomade suhtes brutaalsed ja tohutu keskkonnamõjuga.

Loe edasi…

Ühendkuningriigi valitsus küsib foie gras´ asendamiseks kokkadelt taimseid retsepte

Restoranid kutsuti enne maksapõhise foie gras’ müümise keelustamist Ühendkuningriigis arutama taimset “faux gras´d”. Foie gras’ tootmine on Ühendkuningriigis loomade julma kohtlemise tõttu ebaseaduslik, kuna parte ja hanesid, kelle maksa kasutatakse, söödetakse selle valmistamiseks sunniviisiliselt.

Loe edasi…

Kristina Mering: piiride tõmbamise aeg farmiloomade paremaks kohtlemiseks

Rohepööre on reaalsus, kriitiline ja oluline teema, mis vajab läbimõeldud ja kiireid sekkumisviise. Toidulaud on küll tundlik teema, aga tugevate inimestena ei taha me sellest rääkimata jätta, sest muutused selles valdkonnas on paratamatult tulemas, kirjutab Kristina Mering.

Loe edasi…

Intervjuu Nähtamatute Loomade vabatahtliku Meritiga: saame kõik loomi aidata

MTÜ-s Nähtamatud Loomad vabatahtlikuna tegutsev Merit Valge räägib intervjuus, miks farmiloomade elud on samavõrd olulised kui lemmikloomade omad.

Loe edasi…

Kui me loomi ei näe, ei tunne me neile kaasa?

Mida paremat teha ühel reedesel päeval kui end töölt vabaks võtta ja sõita teise Eesti otsa kanu päästma? Veel parem on kutsuda kaasa ka oma elukaaslane ja töökaaslased, kes alati väljakutseteks valmis on.

Loe edasi…

Kanakaka taskus ehk kanad külastasid kliinikut

Kümnendal septembril päästsime tänu toetajatele ja vahvatele vabatahtlikele puurikanalast 176 kana, et viia nad uutesse kodudesse, kus nad saavad elada liigiomast elu. 176-st kanast 15 olid kehvemas seisus ja nende tee viis esmalt Tartusse kliinikusse. Autojuhiks olin mina ja minuga tuli kaasa fotograaf Joanna. Sõit Tartusse kestis umbes tund ja sel ajal olid kanad rahulikud ja vaiksed.

Loe edasi…

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest tööstusfarmides. Saadame infot umbes kord kuus.