Mis on foie gras ning miks loomasõbrad ega vastutustundlikud gurmaanid seda ei söö?

Tegemist on roaga, mille taust võib isegi lihasõpradest gurmaanidel söögiisu ära ajada. Kuigi foie gras’ tootmine on Eestis seadusega keelatud, on selle import siiski lubatud.

Loe edasi…

Kuidas me käisime tšintšiljasid päästmas

Novembris päästab Nähtamatud Loomad ühest uksi sulgevast karusloomafarmist 100 tšintšiljat, et säästa nad karusnahaks saamisest ning et anda neile võimalus uueks eluks. Esimesed 30 looma on juba päästetud ja nad kohanevad oma uute armastavate kodudega. Et uurida, kuidas päästeoperatsioon läks ja milliseid mõtteid see tekitas, vestlesime kolme vapra inimesega, kes sellest osa võtsid.

Loe edasi…

Andrei Korobeinik karusloomafarmide keelustamisest: tegemist on ühiskonna loomuliku arenguga

Sel sügisel menetleb Riigikogu karusloomafarmide keelustamist Eestis. Eelnõu on läbinud juba esimese lugemise, ees ootavad veel teine ja kolmas lugemine. Sellega seoses vastas Nähtamatute Loomade küsimustele Riigikogu liige Andrei Korobeinik.

Loe edasi…

Tšintšiljade heaoluprobleemid karusloomafarmides

Tšintšiljad on üks neist loomaliikidest, keda peetakse karusloomafarmide kitsastes oludes karusnaha saamise eesmärgil, sealhulgas Eestis. Mitmed heaoluprobleemid viitavad sellele, et tingimused farmides pole kaugeltki piisavad, et tagada loomadele elamisväärne elu.

Loe edasi…

Nähtamatud Loomad päästab 100 tšintšiljat uksi sulgevast karusloomafarmist

Päästame üheskoos 100 looma tegevust lõpetavast karusloomafarmist!

Loe edasi…

Kui karusnahksed tooted oleksid naturaalsed, kõduneksid need tarbija riidekapis ära

Karusnahatöösturid väidavad, justkui oleks karusnaha puhul tegemist jätkusuutliku toorainega. Seejuures on jäänud tagaplaanile fakt, et kuigi looduses on karusnahk tõepoolest naturaalne, on karusnahksete esemete tootmisprotsess kõike muud kui keskkonnasõbralik.

Loe edasi…

Reet Härmat karusnahatööstusest: “Lõbu ja luksuse pärast ei peaks ükski loom kannatama!”

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad, kes tegeleb väga aktiivselt selle nimel, et karusloomafarmid Eestis keelustataks, uuris iluspetsialisti ja jumestuskunstniku Reet Härmati käest, mis seisukohal on tema seoses karusloomafarmidega ning karusnahksete toodete kandmisega.

Loe edasi…

Kuidas majandab Nähtamatud Loomad oma ressursse? Kust pärinevad tulud ja kuhu suuname kulud?

Läbipaistvus on Nähtamatute Loomade jaoks oluline väärtus, mida rakendame oma organisatsiooni igas valdkonnas. Usume, et kui ühiskonnas oleks rohkem läbipaistvust, saaks suure hulga probleeme ära hoida. Anname ülevaate meie 2020. aasta kümne kuu tuludest ja kuludest ning sellest, kuhu oleme ressursse suunanud, et loomi aidata.

Loe edasi…

Nähtamatud Loomad külastamas Eesti suurimat puurikanalat 300 000 kanaga

Külastasime Eesti suurimat puurikanalat, kus on sajad tuhanded kanad mitmekümnekesi kitsas puuris.

Loe edasi…

Karusloomafarmide keelustamine – senised arengud ja edasised sammud

Karusloomafarmide keelustamise protsessis on toimunud viimasel ajal erakordselt rõõmustavad arengud – vastav seaduseelnõu läbis 15. oktoobril Riigikogus edukalt esimese lugemise. Kuigi tähtis proovikivi on seega juba ületatud, on palju tööd siiski veel ees. Siinkohal soovime võtta hetke ja vaadata lähemalt, millised sammud on menetluse käigus juba läbitud ja mis lähitulevikus ees ootab.

Loe edasi…

Yoko Alender karusloomafarmide keelustamisest: kuulen positiivset tagasisidet ja ootust väga paljudelt valijatelt

Käesoleval sügisel menetleb Riigikogu karusloomafarmide keelustamise eelnõud, mis on juba läbinud esimese lugemise. Nähtamatutele Loomadele rääkis oma arvamusest sel teemal Riigikogu liige Yoko Alender.

Loe edasi…

Zoosemiootik Laura Kiiroja: “Mitte ükski loom ei peaks elama sellistes tingimustes nagu karusloomafarmide loomad.”

Zoosemiootikul, Kanada Dalhousie Ülikooli doktorandil Laura Kiirojal on unikaalne kogemustepagas koerlastega töötamisel. Nimelt on ta tegelenud nii loomaparkides peetavate huntide kui ka rebaste sotsialiseerimisega. Seda, mida rebased võimalikult heaks eluks vangistuses vajavad ning kuidas ükski karusloomafarm seda kahjuks pakkuda ei suuda, uuris Lauralt loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad.

Loe edasi…

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest tööstusfarmides. Saadame infot umbes kord kuus.