VIDEO: Rebane Remi pääses Eesti karusloomafarmis nülgimisest

Hiljuti teatas Eesti kunagine suurim karusloomafarm Karjakülas, et on loomadest tühi ning peatanud oma tegevuse. Enne seda õnnestus kogenud loomapäästjal Eino Roosioksal sellest farmist välja osta kolm rebast, kes vastasel juhul oleksid hukatud ja nülitud. Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad jäädvustas karusloomafarmist päästetud rebase Remi loo, kes naudib nüüd head elu koos teiste rebastega.

Eino tahab kõigile südamele panna, et karusloomafarmist päästetud rebase kasvatamine ei ole lihtne ülesanne. “Kindlasti ei soovita ma rebaste kodus pidamist igaühele. Tuleb arvestada, et rebaste õige looduslik toitumine peab paigas olema. Lisaks on see üsna kulukas. Samuti esineb neil pikaaegse aretamise ja halbade elutingimuste tõttu mitmeid tervisemuresid. See nõuab meeletult aega ja õigeid teadmisi,” selgitab Eino.

Nähtamatud Loomad töötab aktiivselt selles suunas, et karusloomafarmid Eestis sel kevadel keelustataks. “Riigikogu liikmete toetus karusloomafarmide keelustamisele on suurem kui kunagi varem ning me usume, et sel kevadel võetakse see otsus lõpuks vastu. Sellised tundevõimelised ja armsad elusolendid, nagu Remi, ei tohiks enam iialgi sündida karusloomafarmi kitsastesse puuridesse,” sõnas Nähtamatute Loomade president Kristina Mering.

Nähtamatud Loomad on Eesti loomakaitseorganisatsioon, mis tegutseb loomade heaolu eest tööstuslikus loomakasvatuses. Kõige enam on Nähtamatute Loomade tegevus puudutanud kanade heaolu ning karusloomafarmide keelustamist. Organisatsioon pälvis president Kersti Kaljulaidilt Aasta Vabaühenduse tiitli.