Toeta

Uus standard hotellitööstuses: Hilton läheb puurivabaks

Loomakaitseorganisatsioonid üle maailma on suutnud veenda üht juhtivat hotelliketti loobuma puurikanade munadest aastaks 2025.

Hiltoni puurivaba eeskiri hakkab kehtima kõikidele hotellidele ja kuurortidele, sealhulgas kaubamärkidele nagu Hilton Hotels & Resorts, Waldorf Astoria ja Embassy Suites. Eeskiri puudutab kõiki munatooteid ning nõuab ka iga-aastast raporteerimist. Hetkel tegutseb Hilton 106 erinevas riigis, kaasa arvatud Eestis.

Rahvusvaheline hotellikett Hilton loobub puurikanade munadest

Loomakaitsjate rahvusvahelise mõjutuskampaania eesvedajaks oli koostöövõrgustik Open Wing Alliance, mille üheks liikmeks on ka Nähtamatud Loomad. Globaalne kampaania tõi kokku 63 erinevat loomakaitseorganisatsiooni, et parandada koos kanade heaolu tööstusfarmides ning kutsuda üles juhtivaid hotelle käituma vastutustundlikult.

Hiltoni otsus seab majutus- ja toitlustussektorile uue särava standardi ning vähendab loomade väärkohtlemist märkimisväärselt. Lisaks kaitseb see tarbijate huve: klient eeldab, et makstes majutuse eest preemiumhinda, on ka tema hommikune munapuder parima võimaliku kvaliteediga – selle arvelt ei tohiks teenusepakkujad teha järeleandmisi.

Puurikanade heaolu teema kogub maailmas aina enam tähelepanu. Kanad veedavad oma elu väikestes ebasanitaarsetes puurides, milles neil liikumisvõimalus puudub. Kitsastes tingimustes jäävad kanade jäsemed tihti puurivõrede külge kinni, mis põhjustab luumurde, sulgede kaotust ja isegi surnuks tallamist teiste kanade poolt.

Lisaks Hiltonile on kuulsatest hotellikettidest puurivaba otsuse vastu võtnud ka Marriott International, Accor Hotels, Hyatt ja InterContinental Hotels.