Taimse liha arendajate koorekiht koguneb laupäeval Eestisse konverentsile

6. oktoobril toimub Tallinnas Euroopa hotellis toidukonverents Food Innovation Summit, mis käsitleb taimse toidu kasvavat trendi toidutööstuses ja uusi innovatsioone lihatoodete valdkonnas. Konverentsil astub muuhulgas üles USA toiduorganisatsiooni rahvusvaheliste suhete juht Nicole Rawling, kes arendab koostöös erinevate riikidega üle maailma nii taimset liha kui ka loomarakkudest laboris kasvatatud liha.

Loe edasi…

Food Innovation Summit toob Eestisse maailma esimese laboris kasvatatud liha valmistajad

6. oktoobril toimub Tallinnas Euroopa hotellis toidukonverents Food Innovation Summit, mis käsitleb taimse toidu kasvavat trendi toidutööstuses ja uusi innovatsioone lihatoodete valdkonnas - näiteks astub konverentsil üles maailma esimese puhtast lihast valmistatud lihapalli valmistanud ettevõtte Mosa Meat esindaja Sarah Lucas.

Loe edasi…

Nähtamatud Loomad kutsub eurooplasi üles lõpetama puuride ajastu tööstusfarmide loomadele!

L24. septembril toetab Nähtamatud Loomad üle-Euroopalise Euroopa Kodanikealgatuse nimega “Lõpp puuride ajastule!” algust, mille eesmärgiks on lõpetada loomade puurispidamine Euroopas.

Loe edasi…

Tippkokad astuvad Nähtamatute Loomade kampaanias kanade kaitseks välja

Tänasest saab üle Eesti näha välireklaamiplakateid, mis on osa loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad kanade heaolukampaaniast. Kampaania eesmärgiks on kutsuda üles eelistama puurivabu mune.

Nähtamatud Loomad võtab tööle fundraiseri!

Nähtamatud Loomad võtab täistööajaga tööle fundraiseri, kelle ülesandeks on Nähtamatute Loomade fundraisingu tegevuste koordineerimine. Fundraiser seisab organisatsiooni majandusliku võimekuse kasvamise hea käekäigu eest.

Šokeeriv video paljastab kannibalismi karusloomafarmides

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad Leedu avalikustas sel nädalal šokeerivad kaadrid, mis on jäädvustatud Leedu karusloomafarmides. Teiste õuduste vahel oli uurimuse läbiviija tunnistajaks ka olukorrale, kus noorel naaritsal puudus võimalus põgeneda, kui ta puurikaaslased teda elusast peast sõid - videol on näha, kuidas looma siseelundid ripuvad kehast välja, kui ta valukarjetes põgeneda üritab.

Loe edasi…

Kuula Nähtamatute Loomade esimest podcasti

Kuula Nähtamatute Loomade esimest podcasti, kus organisatsiooni asutaja ning president Kristina Mering räägib organisatsioonist ning selle lähenemisest loomade olukorra parandamisele. Vestlust viib läbi Paul Richard Lettens.

Loe edasi…

Vabakanade munade eelistamine on lihtsaim heategu, mille igaüks teha saab

Vaadates Sirje Potisepa intervjuud munakanade teemal 18. juulil Seitsmestes uudistes ning lugedes selle kokkuvõtet Õhtulehes, tundsin paratamatult soovi omalt poolt paari tema poolt esitatud väidet täiendada. Potisepp esitab intervjuus seisukoha, et puurikanadel on kõige kontrollitumad elutingimused ning puurispeetavatel kanadel on hea elu tänu Euroopa Liidu nõuetele. Ka Nähtamatud Loomad on seisukohal, et kanade pidamisviis ei mõjuta munade tervislikkust, vaid seda teeb sööt, mida kanadele antakse.

Loe edasi…

Stockmann teatas puurikanade munade müügist loobumisest

Tuntud kaubamaja Stockmann teatas otsusest loobuda puurispeetavate kanade munade müügist aastaks 2025. Otsus puudutab Stockmanni kaupluseid nii Eestis, Soomes kui Lätis.

Loe edasi…

Nähtamatud Loomad osaleb rahvusvahelises kampaanias Venemaal FIFA MMi tõttu toimuva tänavakoerte tapmise vastu

Loomakaitserganisatsioon Anima International alustab kampaaniat, mis kutsub üles FIFA-t teadvustama kodutute koerte olukorda võõrustajariigis enne MM-i. Eestis esindab Anima International’i loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad.

Loe edasi…

Nähtamatud Loomad kutsub lihavõtetel puurikanade munad ostmata jätma

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad, mis veab kanade heaolukampaaniat Eestis, kutsub üles munadepühadel jälgima munade päritolu ning jätma puurikanade munad ostmata.

Loe edasi…

Megakorporatsioon Unilever loobub puurikanade munade kasutamisest

Toidutööstuse gigant Unilever teatas, et võttis vastu globaalse otsuse loobuda oma tarneahelas puurikanade munade kasutamisest hiljemalt aastaks 2025. Euroopas ja Põhja-Ameerikas jõustub see otsus juba aastaks 2020.

Loe edasi…

Nähtamatud Loomad võtab tööle Taimse Teisipäeva projektijuhi!

Nähtamatud Loomad on Eesti loomakaitseorganisatsioon, mis on keskendunud farmiloomade heaolu parandamisele. Veame Eestis Taimse Teisipäeva kampaaniat, mis kutsub üles proovima põnevaid ja maitsvaid taimseid toite ja vähendama lihatarbimist. Pakume praktilist infot, kuidas suurendada taimse toidu osakaalu menüüs ning suhtleme söögikohtadega, et nad liituks kampaaniaga ning teisipäeviti oleks väljas süües lihtne taimset toitu eelistada.

Loe edasi…

Nähtamatud Loomad võtab tööle puurikanade heaolukampaaniate projektijuhi!

Nähtamatud Loomad on Eesti loomakaitseorganisatsioon, mis on keskendunud farmiloomade heaolu parandamisele. Nähtamatud Loomad veab kampaaniat, et munatööstuse kanu ei peetaks puurides.

Loe edasi…

Nähtamatud Loomad alustab Tallinnas igakuise üritustesarjaga "Nähtamatud Loomad kutsub"

Nähtamatud Loomad alustab Tallinnas 22. veebruaril igakuise üritustesarjaga "Nähtamatud Loomad kutsub". Esimesel korral käsitletakse karusloomakasvatuse olukorda Euroopas.

Loe edasi…

Maxima Group loobub kogu Baltikumis puurikanade munade müügist

Baltikumi üks suurimatest jaekettidest Maxima Group teatas otsusest loobuda puurikanade munade müügist aastaks 2025. Otsus puudutab 461 kauplust Eestis, Lätis ja Leedus ning 30 kauplust Poolas, kus firma sama otsuse juba novembris 2017 välja kuulutas.

Loe edasi…

Rimi teatas otsusest loobuda puurikanade munade müügist

Eesti üks suurimatest jaekettidest, Rimi Baltic, teatas otsusest loobuda puurikanade munade müügist. Rimile kuulub Eestis 250 kauplust üle Baltikumi, millest 80 asuvad Eestis. Otsus kehtib nii Eestis, Lätis kui Leedus ning rakendub järk-järgult, lõppeesmärgiga müüa vaid puurivabade kanade mune hiljemalt aastaks 2025.

Loe edasi…

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest tööstusfarmides. Saadame infot umbes kord kuus.