Taimne Teisipäev on suurepärane viis, kuidas oma menüüsse rohkem tervislikke, maitsvaid ning ühtlasi ka keskkonna- ja loomasõbralikke toite lisada.

Taimne Teisipäev

Taimne Teisipäev ühendab endas maitsva toidu ja hoolimise tervisest, keskkonnast ja loomadest. Ühel päeval nädalas taimset toitu süües teed teene nii endale kui ka Sind ümbritsevale. Lisaks laiendad silmaringi põnevate toitudega taimetoidumaailmast. Taimset Teisipäeva saab pidada nii kodus kui väljas süües – pakume retsepte ning teeme koostööd söögikohtade ja koolide-lasteaedadega, et teisipäeviti head taimsed toidud võimalikult kättesaadavad oleksid.

taimneteisipaev.ee →


Taimne Teisipäev Sinu söögikohas

Taimne Teisipäev on kampaania, mille lähtekohaks on üha suurenev huvi tervisliku ja loomasõbraliku tarbimise vastu. Julgustame suurendama taimse toidu osakaalu oma menüüs, et kõnetada aina kasvavat teadlikku tarbijasegmenti.

Paljud söögikohad on juba lisanud taimseid valikuid menüüsse – usume, et Taimse Teisipäeva kampaanias osalemine mõjub positiivselt igale toitlustusettevõttele, suurendades klientide võimalusi tervislikuks toiduks. Omalt poolt turundame ka kampaanias osalevaid toidukohti!

Taimse Teisipäeva eestvedajad aitavad söögikohta kampaaniaga liitudes igal sammul. Liitumiseks ja küsimuste korral võta ühendust info@taimneteisipaev.ee.


Tervise Arengu Instituudi 2017. aasta kevadel avalikustatud rahvatervise uuringust selgus, et eestlased söövad ligi 50% liiga palju lihatooteid ja liiga vähe puu-, juur- ja köögivilju.

Kui TAI soovituste järgi peaks liha moodustama 12% eestlaste toidusedelist, siis reaalsuses moodustab see vähemalt 22%. Taimne Teisipäev on suurepärane viis, kuidas lihatarbimist vähendada ja rohkem tervislikke taimseid toite menüüsse lisada.


Taimne Teisipäev Sinu koolis või lasteaias

Uuringud näitavad, et Eesti kooliõpilaste toidulaud on tasakaalustamata – süüakse liiga vähe köögi- ja puuvilju, teravilju ning liiga palju liha ja snäkke. Taimne Teisipäev aitab koostöös hariduasasutustega õpilastel tervislikumalt toituda.

Kooliprogrammi raames pakutakse õpilastele ühel korral nädalas rikkalikku taimset koolilõunat. Tänu sellele kujunevad head toitumisharjumused kogu eluks. Omalt poolt pakub Taimne Teisipäev ettekandeid ja infomaterjale õpilastele ning hulgaliselt retsepte ja koolitusi koolikokkadele.

Taimse Teisipäeva kooliprogrammiga liitumiseks ja küsimuste korral võta ühendust info@taimneteisipaev.ee.


Miks väärivad taimsed toidud suuremat kohta meie toidusedelis?

Maitsvad toidud

Taimsete toitude hulgas on valikuid kõigile maitseeelistustele. Taimetoitude põnev maailm rikastab iga toidulauda!

Parem tervis

Lisades söögisedelisse rohkem taimset ja vähendades lihatarbimist, teeme teene oma südame ja seedeelundite tervisele.

Hea keskkonnale

Taimse toidu eelistamine vähendab Sinu toidulaua ökoloogilist jalajälge.

Hea loomadele

Üha rohkemate tarbijate hulgas on oluline, kust toit pärineb. Mida vähem liha sööme, seda vähem loomi toiduks kasvatatakse.


Võta meiega ühendust, et lähemalt rääkida

Uuri, mida võid võita Taimse Teisipäevaga koostööst.

Võta ühendust, kui:

  • Soovid teada, kuidas kodus rohkem taimset toitu eelistada.
  • Soovid oma söögikohta rohkem taimseid valikuid või liituda Taimse Teisipäevaga.
  • Soovid arutada võimalusi oma koolis või lasteaias taimset toitu pakkuda.
  • Soovid teada, kuidas oma ettevõttega taimse toidu kättesaadavust suurendada.

Kirjuta meile info@taimneteisipaev.ee.