Stockmann teatas puurikanade munade müügist loobumisest

Tuntud kaubamaja Stockmann teatas otsusest loobuda puurispeetavate kanade munade müügist aastaks 2025. Otsus puudutab Stockmanni kaupluseid nii Eestis, Soomes kui Lätis.

“Stockmanni otsus minna üle puurivabade munade müügile aastaks 2025 peegeldab meie väärtusi ettevõttena, kes hoolib ümbritsevast ja peab oluliseks ka loomade heaolu,” kommenteeris Stockmanni turundusjuht Mari Villem. “Kuna pea kolmveerand praegu meie lettidel olevatest munadest pärineb juba puurivabadelt kanadelt, peame oluliseks toetada Eesti ettevõtteid, kes peavad kanu puurivabades süsteemides,” sõnas Villem.

“Meil on hea meel Stockmanni otsuse üle liituda teiste Eesti jaesektori ettevõtetega, kes on teatanud, et lõpetavad puurimunade müügi aastaks 2025,” tervitab Stockmanni otsust loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad president Kristina Mering. “Puurivaba munatootmine on suund, mille on võtnud ettevõtted Euroopas, Ameerikas, Aasias ja mujal maailmas ning loomade heaolu silmas pidades on rõõm tõdeda, et enamik kui kolmandik Eesti jaesektorist on teatanud puurimunade müügist loobumisest ning väärtustavad kanade heaolu munatootmises,” kommenteeris Mering.

Stockmann avaldas oma kodulehel otsuse järgnevalt: “Vastutustundliku ettevõttena väärtustab Stockmann nii loomade õiglast kohtlemist kui looduse ja keskkonna säästlikkust. Muuhulgas toetame MTÜ Nähtamatud Loomad tegevust puurikanade elutingimuste parandamiseks. Stockmann Delikatessi kanamunade müügist moodustavad juba täna pea 70% vabalt peetavate- ja õrrekanade munad. Suurendame seda osakaalu pidevalt vastavalt tootjate võimekusele ja tarbijate nõudlusele ning töötame selle nimel, et aastaks 2025 koosneb meie kanamunade sortiment vaid puurivabade kanade munadest.”Uudis Stockmanni kodulehel.