Toeta

Selver väidab, et on vastutustundlik ettevõte

Hiljuti ilmus artikkel selle kohta, kuidas Tallinna Kaubamaja Grupi alla kuuluvad poed ja kontorid lähevad üle täielikule prügisorteerimisele. Artiklis nimetab ettevõte end vastutustundlikuks. Sama väide on kirjas ka Tallinna Kaubamaja Grupi kodulehel ning peaks kehtima kõigi Grupi alla kuuluvate ettevõtete kohta, sealhulgas ka Selver AS-i. Miks toetab ennast vastutustundlikuks nimetav ettevõte aga veel julma ja südametut loomapiinamist ning müüb oma poodides puurikanade mune?

Nähtamatute Loomade avalik kampaania Kaubamaja Grupi suhtes on kestnud juba pea 7 kuud. Siiani ei ole TKM Grupp nõus olnud koostööd tegema ja avalikult puurimunade loobumise otsust välja kuulutama.

Nähtamatud Loomad pöörab tähelepanu ka möödunud aastal Kantar Emori poolt läbiviidud uuringule. Sellest selgus, et ligi 70% Eesti inimestest ei poolda kanade pidamist kitsastes traatpuurides. Lisaks umbes 60% inimestest arvab, et selline praktika võiks olla lausa seadusega keelustatud. 

Puurivabade kanade munade järele tõusvat nõudlust on tähendanud kõik Eesti suurimad munatootjad. Aina enam toidusektori ettevõtteid võtab suuna minna üle puurivabade munade kasutusele lähiaastatel, hiljemalt aastaks 2025. Paljud neist on seda juba teinud. Hiljuti oli meil väga hea meel näha selle suunaga liitumas ka Eesti ühte juhtuvat toitlustajat, Baltic Resraurants Estoniat, kelle alla kuulub kokku ligi 130 toiduteeninduse asukohta Eestis. S.h kuulub ettevõtte alla ka Subway Eesti, Daily lõunarestoranid, Chat ja TakeOff. See on tohutu võit loomadele, sest parandab sadade tuhandete kanade elutingimusi.

Ükski vastutustundlik ja endast lugupidav ettevõte ei peaks toetama loomapiinamist. Seega on Tallinna Kaubamaja Grupil koos Selveri ja Tallinna ja Tartu Kaubamaja Toidumaailmaga juba aeg teatada avalikult, et nad loobuvad aastaks 2025 puurikanade munade müügist. Seda on teinud juba 40% jaekettidest Eestis, ehk Maxima, Prisma, Stockmann ja Rimi. Samuti on juba puurivaba varsti Eesti turule sisenev Lidl. 

Aita meil see eesmärk saavutada ning saada kiri Tallinna Kaubamaja Grupi juhatuse esimehele Raul Puusepale, kus mainid, et Sina ei toeta kanade kitsastes traatpuurides pidamist ning soovid, et TKM Grupp lõpetaks puurikanade munade müügi: Raul.puusepp@kaubamaja.ee