Toeta

Selver peidab tõde

Nähtamatute Loomade algatatud avalik kampaania, millega palume avalikult Selveril ning Tallinna ja Tartu Kaubamaja Toidumaailmal loobuda puurikanade munade müügist aastaks 2025, on käinud praeguseks pea 2 kuud. Kampaania kodulehel (www.sydametuselver.ee) asuval petitsioonil on juba üle 1200 allkirja ning see number kasvab jõudsalt. Selverite ees toimuvad Nähtamatu Loomade vabatahtlike poolt organiseeritud iganädalased meeleavaldused nii Tallinnas kui Tartus. Nende käigus jagatakse Sellveri klientidele infot puurikanade kohta, kelle mune Selver müüb ning palutakse avalikult Selveril ning Tallinna ja Tartu Kaubamaja Toidumaailmal teatada puurikanade munade müügi lõpetamist aastaks 2025.

Kogu kampaania on saanud palju tähelepanu ka meedias: https://tarbija24.postimees.ee/6781026/video-vihased-loomakaitsjad-loikavad-pahameelest-selveri-partnerkaarte-pooleks 

https://lemmik.postimees.ee/6769216/loomakaitsjad-survestavad-selverit-puurikanade-munade-muugist-loobuma

Samuti on Selveri kliendid jätnud tagasisidet kauplustele sotsiaalmeedias, tagasisideküsitluste näol ning Selverile ja Kaubamaja Grupile kirju saates. Paraku varjab Selver aga enda klientide tagasisidet, kustutades enda sotsiaalmeedia postituste alt kommentaarid kohe peale nende sinna ilmumist nii Facebookist kui Instagramist. Selver ja TKM Grupp nimetavad end vastutustundlikuks ettevõtteks. Nüüd aga, kui neile on kandikul kätte toodud hea võimalus oma väärtusi ka praktikas välja näidata, käituvad nad hoopis vastupidi vastutustundlikkusele – jätkavad vastuolulise praktika ja loomapiinamise toetamist ning varjavad oma klientide tagasisidet. Üritades vett hägustada, käituvad nad enda välja kuulutatud väärtustele otse vastupidiselt.

Kampaania algusest alates kogunes Selveri postituste alla palju pahameelt üles näitavate klientide tagasisidet. Kliendid tõid kommentaarides välja, et Selver ning Tallinna Kaubamaja Toidumaailmad peaksid loobuma puurikanade munade müümisest, kuid Selver on need nüüdseks kõik kustutanud, et varjata tõde ning näidata ennast vaid heast küljest. Siin on mõned näited kommentaaridest, mida Selver üldsuse eest varjab ning mis nüüdseks on nende poolt kustutatud: 

Sarnaseid näiteid kustutatud kommentaaridest on veel kümneid ja kümneid.

Lisaks on meieni jõudnud info, et Selver ja Tallinna Kaubamaja Grupp on läinud selles olukorras lausa nii kaugele, et blokeerivad omaenda püsikliente oma sotsiaalmeedia lehtedelt, kui kliendid seal Selveri tarneotsuste kohta küsimusi küsivad ning kitsaskohtadele osutavad. On huvitav, et Eesti üks kallima hinnatasemega jaekette ei ole nõus oma klientide tagasisidet kuulama ja otsustab pigem kogu teema maha vaikida. 

Selver väidab, et on vastutustundlik, aus ja läbipaistev ettevõte oma klientidele – kas oma klientide tagasiside varjamine ning selle eiramine ning oma klientide blokeerimine sotsiaalmeediast on vastutustundlik, läbipaistev ja aus? Selver, kuidas ise kõike seda kommenteerid?