Saage tuttavaks – Nähtamatute Loomade vabatahtlik Viivi-Maria

Nähtamatutes Loomades tegutseb suur hulk tõeliselt toredaid ja võimsaid vabatahtlikke, kes panustavad oma vabast ajast sellesse, et loomi aidata. Soovime tuua rohkem esile neid imelisi inimesi, kes on tohutult oluline osa ühiskondlike muutuste elluviimisest. Seekord tutvustame kanade heaolukampaania vabatahtlikku Viivi-Mariat.

Millega sa tegeled? Mida sulle meeldib vabal ajal teha?

Olen Tartu Ülikooli õigusteaduse 3. aasta tudeng. Vabal ajal meeldib mulle laulda ja pilatesega tegeleda.

Kuidas sa jõudsid loomade heaolu küsimusteni?

Ma olen alati olnud suur loomasõber ning mu perel on olnud palju koduloomi. Seega loomade heaks panustamine polnud minu jaoks küsimus.

Räägi oma teekonnast Nähtamatutesse Loomadesse.

Ma olen aastaid olnud Nähtamatute Loomade uudiskirja lugeja. Ühel õhtupoolikul mõtlesin sellele, kui õudsetest tingimustes loomad tegelikult elama peavad. Mõistsin, et mul on aega ja võimalust ka enda poolt loomi aidata, mistõttu otsustasin Nähtamatutesse Loomadesse vabatahtlikuks kandideerida.

Kas sul on vabatahtliku kogemus ka väljaspool Nähtamatuid Loomi?

Nähtamatud Loomad on minu esimene vabatahtliku kogemus ja saan rõõmuga tunnistada, et see on olnud imeline.

Millega sa Nähtamatutes Loomades tegeled?

Nähtamatutes Loomades panustan kanade heaolukampaaniasse. Suhtlen kohvikute ja restoranidega eesmärgiga suunata ettevõtteid kasutama puurivabade kanade mune.

Mida sa oled Nähtamatutes Loomades tegutsemise käigus õppinud?

Nähtamatutes Loomades panustatud aja jooksul olen saanud arendada enda suhtlemisoskust. Samuti olen hakanud erinevaid situatsioone efektiivsemalt lahendama. Mulle meeldib, et meil on võimalus panustada ka teistes kampaaniates, näiteks sain just osa võtta kanade päästeaktsioonist. Väga lahe, et meil on võimalus selliste väljakutsetega uusi oskusi juurde saada.

Mis sulle Nähtamatutes Loomades tegutsemise juures meeldib?

Mulle meeldib, et Nähtamatutes Loomades on nii palju loomasõpru, kes panustavad enda vaba aega just loomade heaks. See tõestab, et meil on väga empaatiline ja sihikindel kogukond.

Miks vabatahtlikuna tegutsemine on sinu jaoks oluline? Kuidas sa leiad aega vabatahtliku tegevuse jaoks ja tasakaalu erinevate eluvaldkondade vahel?

Minu jaoks ei ole raske vabatahtlik olla. Ma leian, et kui sulle meeldib, mida sa teed, siis selle jaoks pole keeruline aega leida. Ja kui mul on vahepeal kiiremad perioodid, siis loomade aitamise mahutan naturaalselt enda graafikusse.

Kas sul on koduloomi? 

Mul on kodus saksa lambakoer Kurland, kes on 12aastane. Kuigi vanus on tal kõrge, mängib ta nagu kutsikas. Ühelt poolt on ta karm majavalvur, kes pakub palju turvatunnet, teiselt poolt on ta armas padjakoer, kellele meeldib diivani peal magada.

Milliseid huvitavaid filme/raamatuid/etendusi oled viimasel ajal näinud/lugenud/külastanud?

Ilmselgelt käisin ka mina kinos Barbiet ja Oppenheimerit vaatamas ning mulle väga meeldisid mõlemad filmid. Samas üks viimaseid põnevaid vaatamisi oli mul hoopis Netflixi dokumentaal “A trip to infinity”. 

Mõni soovitus tulevastele vabatahtlikele?

Kui Sulle meeldivad samuti loomad ning oled varem mõelnud nende aitamisele, siis ära lükka seda mõtet edasi, vaid lihtsalt kandideeri vabatahtlikuks. See kogemus on seda väärt!

Ootame oma tiimi alati uusi vahvaid vabatahtlikke. Kui soovid ka koos meiega loomade elu paremaks muuta, täida ankeet siin.

Vabatahtlike koordineerimise arendamine toimub projekti raames, mille eesmärgiks on kasvatada Eestis kodanikuteadlikkust, tugevdada kodanikuühiskonda ja populariseerida vabatahtlikku tegevust. Projekti rahastab EMP toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.