Saage tuttavaks – Nähtamatute Loomade vabatahtlik Sandra

Nähtamatutes Loomades tegutseb suur hulk tõeliselt toredaid ja võimsaid vabatahtlikke, kes panustavad oma vabast ajast sellesse, et loomi aidata. Soovime tuua rohkem esile neid imelisi inimesi, kes on tohutult oluline osa ühiskondlike muutuste elluviimisest. Seekord tutvustame videomontaaži vabatahtliku Sandrat.

Millega sa tegeled? Mida sulle meeldib vabal ajal teha?

Töötan   telekommunikatsiooni   firmas   testijuhina.   Vabal   ajal   meeldib   mulle lugeda,   looduses   jalutada,   ujumas   käia,   trenni   teha   ja   tegelen   ka hobifotograafiaga ja investeerimisega.

Kuidas sa jõudsid loomade heaolu küsimusteni?

Loomad ja nende heaolu on mulle alati korda läinud. Juba enne NL’ga liitumist oli minu jaoks see teema häiriv, et karusnahad jätkuvalt ka tänapäeval teemaks on, ehk siis nende kasutamise vajadus oli minu jaoks arusaamatu.

Räägi oma teekonnast Nähtamatutesse Loomadesse.

See   oli   nüüd   küll   aastaid   tagasi,   aga   ma   mingi   aeg   hakkasin   jälgima sotsiaalmeedias Nähtamatute Loomade tegemisi ja ühel hetkel olin ma oma elus jõudnud sellisesse punkti, kus mõtlesin, et  nüüd oleks aeg kuskil vabatahtlikuna panustada. Nii jäigi selleks silma juba minu  jälgimises olev NL organisatsioon, mis kõnetas mind oma tööga loomade heaolu parendamisse. Lisaks kuna loomad on südamelähedane valdkond ja nägin ka, et vabatahtlike sinna otsitakse, siis nii ma avalduse ära saatsingi.

Kas sul on vabatahtliku kogemus ka väljaspool Nähtamatuid Loomi?

Väga väike kogemus. Olen käinud ühe metsatulekahju kustutamisel abiks paari päeva jagu.

Millega sa Nähtamatutes Loomades tegeled?

Minu põhitegevus on videomontaaž ja töötlus.

Mida sa oled Nähtamatutes Loomades tegutsemise käigus õppinud?

Isiklikus plaanis olen kindlasti saanud juurde arendada oma videotöötlus oskusi. Ülesande püstitused võivad olla erinevad ja tuleb lahendada erinevaid olukordi.

Mis sulle Nähtamatutes Loomades tegutsemise juures meeldib?

NL’s tegutsevad inimesed, kes on tõesti südamega asja juures ja pingutavad palju loomade heaolu nimel. See töö, mis selles organisatsioonis tehakse on hämmastav ja ongi inspireeriv ja motiveeriv ka iseendale. Kindlasti väga palju arenguvõimalusi isiklikus plaanis.

Miks vabatahtlikuna tegutsemine on sinu jaoks oluline? Kuidas sa leiad aega vabatahtliku tegevuse jaoks ja tasakaalu erinevate eluvaldkondade vahel?

Minu jaoks ongi oluline, et ühiskonnale omaltpoolt midagi tagasi anda. Ajaplaneerimises tuleb mõista, palju mingite tegevuste jaoks energiat on. Läbipõlemine ei tule kasuks kellegile. 

Kas sul on koduloomi? 

Mul on üks Püha birma tõugu emane kass, keda kutsun Sherryks. Sherry on hästi malbe, tagasihoidlik, pisut ka arglik kass, kuid väga intelligentne ja jutukas. Tema suur jutukus on tõesti naljakas, mida temal ka alati öelda poleks 😊 Armastab väga lähedust ja paisid saada. 

Milliseid huvitavaid filme/raamatuid/etendusi oled viimasel ajal näinud/lugenud/külastanud?

Filmidest meeldis mulle väga “Kus laulavad langustid” (“Where the Crawdads sing”) ja raamatusoovitus oleks kindlasti Jaan Aru sulest tulnud “Loovusest ja logelemisest”, mis on väga kasulik ja hariv lugemine. Kahjuks viimasel ajal on teatris käimine soiku jäänud.

Mõni soovitus tulevastele vabatahtlikele?

Kui Sul juba mõlgub mõte vabatahtliku tööst, siis ära kõhkle – kandideeri! NL’is on palju erinevaid võimalusi, kuidas oma panuse anda. Julget pealehakkamist!

Ootame oma tiimi alati uusi vahvaid vabatahtlikke. Kui soovid ka koos meiega loomade elu paremaks muuta, täida ankeet siin.

Vabatahtlike koordineerimise arendamine toimub projekti raames, mille eesmärgiks on kasvatada Eestis kodanikuteadlikkust, tugevdada kodanikuühiskonda ja populariseerida vabatahtlikku tegevust. Projekti rahastab EMP toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.