Saage tuttavaks – Nähtamatute Loomade vabatahtlik Lisett

Nähtamatutes Loomades tegutseb suur hulk tõeliselt toredaid ja võimsaid vabatahtlikke, kes panustavad oma vabast ajast sellesse, et loomi aidata. Soovime tuua rohkem esile neid imelisi inimesi, kes on tohutult oluline osa ühiskondlike muutuste elluviimisest. Seekord tutvustame sotsiaalmeedia vabatahtlikku Lisetti.

Millega sa tegeled? Mida sulle meeldib vabal ajal teha?

Ma õpin TalTech-is ehitiste projekteerimist ning kool kõrvalt tegelen ka erialase tööga. Kooli ja töö kõrvalt on mulle mu vaba aeg väga kallis ning seda tahan veeta mõnusalt ehk näiteks olla õues oma koertega, mängida sõprade või perega lauamänge ja muidugi teha sporti.

Kuidas sa jõudsid loomade heaolu küsimusteni?

Minu jaoks on olnud loomad alati kui sõbrad ning sõpru tuleb hoida.

Räägi oma teekonnast Nähtamatutesse Loomadesse.

Nähtamatuid Loomi olin sotsiaalmeedias juba pikka aega jälginud ja alati imetlenud nende tööd. Eelmine suvi mõtlesin, et miks ma lihtsalt kõrvalt vaatan, miks ma ei võiks käsi külge lüüa ja nii ma siis otsustasin üks suveõhtu ankeedi ära täita.

Kas sul on vabatahtliku kogemus ka väljaspool Nähtamatuid Loomi?

Paar korda olen olnud Tallinn Fashion Weeki telgitagustes abiks ettevalmistustega.

Millega sa Nähtamatutes Loomades tegeled?

Mina otsustasin tulla appi sotsiaalmeedia tiimi, kus mu ülesandeks on koostada, postitada ning analüüsida sisu, mida me loome. 

Mida sa oled Nähtamatutes Loomades tegutsemise käigus õppinud?

Nähtamatutes Loomades olen palju õppinud. Alustades juba sellest, et olen saanud nii palju laiema silmaringi ja õppinud rohkem enda aega planeerima. Iga inimene siin organisatsioonis on mingil moel mind õpetanud ja olen selle eest väga tänulik!

Mis sulle Nähtamatutes Loomades tegutsemise juures meeldib?

Nähtamatutes Loomades on meil mega äge tiimitöö, mida ma pole kunagi varem kohanud ja ma loodan, et see ei muutu kunagi! 

Miks vabatahtlikuna tegutsemine on sinu jaoks oluline? Kuidas sa leiad aega vabatahtliku tegevuse jaoks ja tasakaalu erinevate eluvaldkondade vahel?

Minu jaoks on pigem oluline see, et ma saan aidata neid, kes ise ennast aidata ei saa. Eks vahepeal on ikka tunne, et vahepeal on ka muid kohustusi ülepeakaela, aga see tunne on lihtsalt imeline, mis sa pärast heategu saad.

Kas sul on koduloomi? 

Mul on kaks mega-mega vahvat koera, kes on mulle nii armsad. Mõlemad on Bernhardiinid ning üks nendest saab aprilli lõpus juba 11-aastaseks (mis on nende tõu kohta juba päris kõrge) ja teine sai just märtsi alguses 2-aastaseks. Bernadega olen ma üles kasvanud ja kindlasti, kui ise elan ka kunagi majas soovin ma võtta endale kaks…või kolm 🙂

Milliseid huvitavaid filme/raamatuid/etendusi oled viimasel ajal näinud/lugenud/külastanud?

Ma just alustasin raamatuga “12 rules for life” ja hea film, mida ma just hiljuti nägin oli “Knives out”. Aga üks vabaajategevus, mida soovitan on lauamängud ja “I Know” on üks väga hea mäng.

Mõni soovitus tulevastele vabatahtlikele?

Ära pelga ega karda välja ütlemast/tegemast, kui sul on mõni huvitav idee.

Ootame oma tiimi alati uusi vahvaid vabatahtlikke. Kui soovid ka koos meiega loomade elu paremaks muuta, täida ankeet siin.

Vabatahtlike koordineerimise arendamine toimub projekti raames, mille eesmärgiks on kasvatada Eestis kodanikuteadlikkust, tugevdada kodanikuühiskonda ja populariseerida vabatahtlikku tegevust. Projekti rahastab EMP toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.