Saage tuttavaks – Nähtamatute Loomade vabatahtlik Kristel

Nähtamatutes Loomades tegutseb suur hulk tõeliselt toredaid ja võimsaid vabatahtlikke, kes panustavad oma vabast ajast sellesse, et loomi aidata. Soovime tuua rohkem esile neid imelisi inimesi, kes on tohutult oluline osa ühiskondlike muutuste elluviimisest. Seekord tutvustame Taimse Teisipäeva sotsiaalmeedia tiimi vabatahtlikku Kristelit. 

Millega sa tegeled? Mida sulle meeldib vabal ajal teha?

Olen ülikooli lõpetanud pedagoogika erialal, aga töötan praegu hoopis turundus- ja kommunikatsioonispetsialistina. Enamuse oma vabast ajast veedan ma oma koeraga. Lisaks meeldib mulle väga raamatuid lugeda, reisida ning erinevaid toite proovida – nii ise kokates kui ka väljas söömas käies.

Kuidas sa jõudsid loomade heaolu küsimusteni?

Olen alati end suureks loomasõbraks pidanud ning tahan, et kõigil elusolenditel oleks hea ja turvaline.

Räägi oma teekonnast Nähtamatutesse Loomadesse.

Nähtamatutest Loomadest olin varem kuulnud küll juba, kuid ei tulnud kunagi selle pealegi, et võiksin ise vabatahtlikuks kandideerida. Arvasin, et minust suuremat kasu nagunii poleks ja aega nappis samuti. Lõpuks siiski leidsin oma tee Nähtamatute Loomade ridadesse, kui minus oli tekkinud huvi turunduse vastu ja nägin, et Taimne Teisipäev otsis oma tiimi sotsiaalmeedia vabatahtlikku. Võtsin julguse kokku ja siin ma nüüd olen. 

Kas sul on vabatahtliku kogemus ka väljaspool Nähtamatuid Loomi?

Kooli ajal tegutsesin palju erinevates organisatsioonides, kuid pärast kooli lõpetamist jäi see kuidagi soiku, kahjuks.

Millega sa Nähtamatutes Loomades tegeled?

Olen Taimse Teisipäeva tiimis sotsiaalmeedia vabatahtlik ehk teen sotsiaalmeedia kanalitesse postitusi ja suhtlen meie jälgijatega. Kui aega vähegi üle jääb, siis proovin ka teistes projektides jooksvalt panustada nii palju kui saan. 

Mida sa oled Nähtamatutes Loomades tegutsemise käigus õppinud?

Olen õppinud nii meeletult palju, kuid võib olla kõige olulisem on see, et iga panus on oluline ja kõik saavad kuidagi aidata. Nähtamatutes Loomades on väga turvaline ja mõnus õppida ja end proovile panna. Kogu tiim on väga toetav ja abivalmis ning alati on võimalus soovi korral proovida kätt enda jaoks uues valdkonnas. 

Mis sulle Nähtamatutes Loomades tegutsemise juures meeldib?

Saan aidata neid, kellel pole ise võimalik enda eest seista. Suureks boonuseks on ka see kui toredad kõik Nähtamatute Loomade liikmed on. 

Miks vabatahtlikuna tegutsemine on sinu jaoks oluline? Kuidas sa leiad aega vabatahtliku tegevuse jaoks ja tasakaalu erinevate eluvaldkondade vahel?

Minu jaoks on loomade heaolu meeletult oluline ning tahan neid aidata nii, kuidas vähegi saan – Nähtamatute Loomade vabatahtlikuna saan seda teha. Proovin seda tasakaalu siiani leida ning hoida, kuid kuna loomad väga vajavad meie abi, siis on kergem vabatahtliku töö jaoks aega tekitada.

Kas sul on koduloomi? 

Mul on kõige armsam ja memmekam koer nimega Bubu. Bubu tuli mu ellu väga ootamatult, kui külastasin välismaal juhuslikult koerte varjupaika ilma mingisuguse plaanita sealt kellegagi koos lahkuda. Saatusel olid aga teised plaanid ning pärast hunnikut paberitööd tuli Bubu siiski minuga koju ning oleme sellest hetkest saadik olnud lahutamatud. Bubu on kõige suurem kaisutaja ja kõige truum väike sõbrake üldse.

Milliseid huvitavaid filme/raamatuid/etendusi oled viimasel ajal näinud/lugenud/külastanud?

Neid raamatuid ei lugend ma küll nii lähiajal, aga on siiani ühed parimad, mida lugenud olen, ja esimesed, mis alati meenuvad:  “The Power of Habit” ja “Songbirds”.

Mõni soovitus tulevastele vabatahtlikele?

Isegi, kui sa tunned end natuke ebakindlalt ja kardad, siis kandideeri ikkagi. Nähtamatutes Loomades võetakse sind alati soojalt vastu!

Ootame oma tiimi alati uusi vahvaid vabatahtlikke. Kui soovid ka koos meiega loomade elu paremaks muuta, täida ankeet siin.

Vabatahtlike koordineerimise arendamine toimub projekti raames, mille eesmärgiks on kasvatada Eestis kodanikuteadlikkust, tugevdada kodanikuühiskonda ja populariseerida vabatahtlikku tegevust. Projekti rahastab EMP toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.