Saage tuttavaks – Nähtamatute Loomade vabatahtlik Emily

Nähtamatutes Loomades tegutseb suur hulk tõeliselt toredaid ja võimsaid vabatahtlikke, kes panustavad oma vabast ajast sellesse, et loomi aidata. Soovime tuua rohkem esile neid imelisi inimesi, kes on tohutult oluline osa ühiskondlike muutuste elluviimisest. Seekord tutvustame kanade heaolukampaania vabatahtlikku Emilyt.

Millega sa tegeled? Mida sulle meeldib vabal ajal teha?

Hetkel töötan koostöötamiskeskuses LIFT99-s assistendina – aitan ürituste läbiviimisega, uutel liikmetel sisse elada ja muude igapäeva toimetustega kontoris. Vabal ajal naudin muusikat, loodust, pilatest, kokkamist ja muidugi koos aega veeta inimestega, keda armastan. Tahaksin rohkem keraamika ja muude loovate kunstidega tegeleda, aga pean veel nende jaoks õige aja leidma.

Kuidas sa jõudsid loomade heaolu küsimusteni?

Mul on olnud väiksest saati loomadega mingi side ja olen nendest alati huvitatud olnud. Usun, et meil on nendest nii palju õppida ja nad annavad meile nii palju, seega minu jaoks tundu loogiline, et nad väärivad meie poolset austust ja hellust.

Räägi oma teekonnast Nähtamatutesse Loomadesse.

Gümnaasiumis olles võtsin mooduli nimega “Inimene ühiskonnas” ning selle raames oli meil koolitund, mille käigus me pidime gruppides valima ühe Nähtamatute Loomade kampaania ja seda tervele klassile tutvustama.

Meie grupp rääkis elusloomade ekspordist. Ettekannet tehes ja nende loomade kannatustest rääkides tundsin, kuidas see andis mulle nii palju energiat ja mu sees justkui süttis miski. Ma polnud varem sellist kirge otseselt tundnud, kuigi loomad on mulle alati väga hingelähedased olnud. 

Pärast seda uurisin Nähtamatute Loomade kohta rohkem ja nägin ka vabatahtlikuks saamise võimalust. Ootasin veel paar kuud, lõpetasin gümnaasiumi ära ja täitsingi ankeedi.

Kas sul on vabatahtliku kogemus ka väljaspool Nähtamatuid Loomi?

Varasemalt olen aidanud ürituste ja festivalide läbiviimise ning nende korraldusliku poolega nagu näiteks turundus, artistidega suhtlus ning lava või ruumi kujundus.

Millega sa Nähtamatutes Loomades tegeled?

Ma olen kanade kampaania restoranide ja kohvikute koordinaator. Seega suhtlen restoranide ja kohvikutega, et neid veenda mitte kasutama puuris peetavate kanade mune.

Mida sa oled Nähtamatutes Loomades tegutsemise käigus õppinud?

Kindlasti  on arenenud minu suhtlus korporatiiv tasandil, sest eelnevalt mul selles kogemus täielikult puudus. Nähtamatutes Loomades on nii palju toredaid koolitusi tervele  tiimile, kuhu on alati kõik oodatud. Samuti jagatakse Slacki kanalites omavahel igasuguseid nippe ja trikke või niisama toredaid avastusi- nt artiklid, seriaalid, filmid, raamatud või igapäevaelu kogemused.

Mis sulle Nähtamatutes Loomades tegutsemise juures meeldib?

Suurim pluss minu jaoks on inimesed Nähtamatutes Loomades ja muidugi ka loomade heaolule kaasa aitamine. Olen nii palju armsaid inimesi kohanud selle aasta jooksul, mis NL-is tegutsenud olen ja see teeb tõesti südame soojaks.

Miks vabatahtlikuna tegutsemine on sinu jaoks oluline? Kuidas sa leiad aega vabatahtliku tegevuse jaoks ja tasakaalu erinevate eluvaldkondade vahel?

Vabatahtlikuna tegutsedes näen päriselt, kuidas aitan kaasa loomade heaolu kasvamisele ja see annab mulle juurde energiat ja sisemist rahu. Tasakaalu leidmine kõige muu kõrvalt polegi nii raske, sest mu armas tiim on uskumatult toetav ja, kui vajangi rohkem aega enda jaoks saan seda alati küsida.

Kas sul on koduloomi? 

Mul on mu kallis kuldne retriiver Wilson, kelle sain, kui olin üheksa. Nüüd ta on 11, aga käitub siiamaani nagu kutsikas. Ta on kõige rõõmsameelsem kutsu ja teda reaalselt ei saa närvi ajada – ma olen teda proovinud n-ö kiusata, aga ta ikka vaatab sulle sama õnnelikult otsa nagu enne ja liputab saba edasi. Wilson hoiab väga meie pere lähedale ja on truu meile kõigile. Gümnaasiumi lõpus ma kolisin välja ning ta jäi mu vanematega Viimsisse, sest seal on tal ikkagi aed ja mets kohe maja kõrval ning ei tundunud aus Wilsonit linna tirida. Ma kasvasin temaga üles ja igatsen teda iga päev, aga õnneks näen teda iga nädal!

Pean mainima ka enda armsaid kiisusid Jossu, Vurr ja Lilli, kes enam kahjuks meiega ei ole, aga, kelle peale mõtlen pidevalt ja, kes lisasid mu ellu nii palju rõõmu ja armastust!

Milliseid huvitavaid filme/raamatuid/etendusi oled viimasel ajal näinud/lugenud/külastanud?

Ma pean ütlema ausalt, et hetkel mul on nii kiired ajad, et kui ma lõpuks olen kodus ja töö on tehtud siis ma vaatan mingit täielikkut jama, kus mu aju saab ennast lihtsalt välja lülitada. Üks nendest on nt sari Trailer Park Boys.

Mõni soovitus tulevastele vabatahtlikele?

Ei ole vaja muretseda ja üle mõelda, et kas ma ikka jõuan ja, kas ma tean piisavalt – lihtsalt täida ankeet ja kõik muu loksub paika! 

Ootame oma tiimi alati uusi vahvaid vabatahtlikke. Kui soovid ka koos meiega loomade elu paremaks muuta, täida ankeet siin.

Vabatahtlike koordineerimise arendamine toimub projekti raames, mille eesmärgiks on kasvatada Eestis kodanikuteadlikkust, tugevdada kodanikuühiskonda ja populariseerida vabatahtlikku tegevust. Projekti rahastab EMP toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.