Nähtamatud Loomad valiti maailma tõhusaimate loomakaitseorganisatsioonide hulka

Loomakaitseorganisatsioonide efektiivsust hindav Animal Charity Evaluators kuulutas välja neli kõige efektiivsemat organisatsiooni maailmas – nende hulgas on ka Eestis tegutsev organisatsioon Nähtamatud Loomad koostöövõrgustikust Anima International.

USA mittetulundusühing Animal Charity Evaluators reastab igal aastal maailma parimad loomakaitseorganisatsioonid, kes on eeskujuks oma tulemuste ja lähenemise poolest. Kõik organisatsioonid läbivad eelnevalt põhjaliku hindamisprotsessi, mis sisaldab intervjuusid juhtidega, töötajate tagasisidet, detailseid finantsraporteid ning hinnanguid organisatsiooni strateegiate ja kampaaniate edukusele. 

Tunnustuse pälvinud Nähtamatud Loomad on tegutsenud Eestis kaks ja pool aastat eesmärgiga vähendada loomade kannatusi tööstusfarmides. Loomakaitsjate kampaaniate hulka kuulub elusloomade transpordi veo peatamine Euroopa Liidu välistesse riikidesse, sigade valuliku sabade lõikamise piiramine, puurikanade munade müügi lõpetamine ning karusloomafarmide sulgemine Eestis.

“Animal Charity Evaluators’i tunnustus on suur au ning annab meile palju kindlust juurde, et liigume õiges suunas. Iga väike samm loomade heaks loeb – sõrme viibutamise asemel üritame kõiki muutustesse kaasata, et parandada koos miljonite farmiloomade elu Eestis,” kommenteeris Nähtamatute Loomade asutaja ja president Kristina Mering, kelle sõnul on organisatsiooni tugevusteks teaduspõhine lähenemine ning pidev enesereflektsioon ja arenemine. 

ACE tunnustab organisatsioone, kes paistavad silma efektiivsuse poolest, kasutades piiratud ressursse tõhusalt ja tuues võimalikult palju positiivset muutust. Organisatsioon tegutseb efektiivse altruismi raamistikus, eesmärgiga kutsuda üles annetama neile organisatsioonidele, kes kõige rohkem kasu suudavad tuua loomakaitsevaldkonnas.

2018. aastal asutatud koostöövõrgustik Anima International toob lisaks Nähtamatutele Loomadele kokku loomakaitseorganisatsioonid Leedust, Poolast, Taanist, Norrast, Suurbritanniast, Ukrainast, Valgevenest ja Venemaalt. Lisaks kuuluvad maailma parimate loomakaitseorganisatsioonide hulka ka USA päritolu The Good Food Institute ja The Humane League ning Saksamaalt pärit Albert Schweitzer Foundation.

Ingliskeelne ülevaade Animal Charity Evaluators’i mõjuraportist