Maxima Group loobub kogu Baltikumis puurikanade munade müügist

Baltikumi üks suurimatest jaekettidest Maxima Group teatas otsusest loobuda puurikanade munade müügist aastaks 2025. Otsus puudutab 461 kauplust Eestis, Lätis ja Leedus ning 30 kauplust Poolas, kus firma sama otsuse juba novembris 2017 välja kuulutas.

“Maxima Group peab oluliseks nii toodete kvaliteeti, hinda kui ka kaupade tootmismeetodeid, mida Maxima kauplustes müüakse. Oleme märganud tarbijate üha kasvavat muret loomade heaolu puudutavatel teemadel nii Baltikumi riikides kui ka mujal maailmas. Sellest lähtuvalt on Maxima Group vastu võtnud otsuse lõpetada puurikanadelt pärit munade müük aastaks 2025 kõigis Balti riikides,” sõnab Maxima Goupi tegevjuht Robertas Čipkus.

Maxima Groupi tegevjuhi sõnul jõustub muutus järk-järgult koostöös munatootjate ja tarbijatega. Maxima peab oluliseks ka tarbijate teadlikkuse kasvatamist puurikanade heaoluga seotud probleemide osas.

“Maxima suurepärane otsus loobuda puurikanade munade müügist annab selgelt märku, et suured ettevõtted Eestis seavad oma tulevikusuundi loomasõbralikuma munatootmise poole,” tervitab Maxima otsust loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad president Kristina Mering. “Kui sellised suure mõjuga jaeketid nagu Rimi ja Maxima on selle otsuse välja kuulutanud, võib öelda, et oleme liikumas teiste suure Euroopa riikide tuules, kus suured jaeketid on otsustanud lähiaastatel üle minna õrrekanade, vabalt peetavate kanade ja mahepõllumajandusliku kanakasvatuse munade müügile, kelle heaolu on tunduvalt parem võrreldes puurikanade munadega,” lisas Mering. “Nähtamatud Loomad jätkab ettevõtetega läbirääkimisi, et kuuleksime lähiajal veelgi positiivseid otsuseid firmadelt, kel suur võimalus mõjutada tuhandete kanade heaolu,” andis Mering teada.Maxima Groupi otsusega saab tutvuda siin