Toeta

Kristina Mering: Kriisi ajal on kokku hoidmine meie suurim tugevus

Kallid sõbrad!

Seisame silmitsi enneolematu väljakutsega – ülemaailmse kriisiga, millesarnast me elu jooksul kogenud ei ole. Tuhanded inimesed on haiged ning paljud meie sõbrad ja pereliikmed, isegi kui nad on terved, on hädas. Armastatud väikeettevõtted on uksed sulgenud või majanduslikes raskustes. Meid ootab teadmatus ning ilmselt on suurimad katsumused alles ees. Kuid meie Nähtamatutes Loomades püsime lootusrikkad. Meie eesmärk on alati inspireeritud sellest, et leida valgust pimeduse keskel. Me oleme harjunud nägema edasiviivat teed isegi siis, kui maailm tundub väga morjendav. 

Oleme pikalt võidelnud kõige nõrgemate eest. See on meid teinud tugevaks ja sisendanud vankumatu usu, et olenemata sellest, kui kõrge ja keeruline on takistus, suudame selle ületada. Meie jaoks püsib see usk ka selles kriisis. Oleme harjunud säilitama usku ja lootust ka õudustes, mis toimuvad loomadega maailmas iga päev. Meie kogemused näitavad, et kõige olulisemad väljakutsed ühendavad meid kõige rohkem. Kokkuhoidvus on meie tugevus. Meie ühine kaastundevõime hoiab vastupanu tugevatele jõududele, mis ohustavad meie tulevikku, olgu selleks globaalne pandeemia, kliimamuutused või julmade tööstusfarmide järeleandmatu laienemine.

Paari nädala jooksul oleme näinud südantliigutavaid heategusid, mis on säästnud mitmeid tuhandeid elusid. Oleme näinud märkimisväärseid jõupingutusi selleks, et toetada teisi inimesi. Selline lahkus on meile tuttav nähtus – näeme seda Sinusuguste heade toetajate seas iga päev. Need jõupingutused annavad meile suurt lootust paremaks tulevikuks. Käes on ajalooliselt kriitiline hetk – meie tänased teod ja otsused määravad, milline saab olema meie maailma tulevik. Kuigi sellised kõikehõlmavad asjaolud võivad esile kutsuda võimetusetunde, siis Sina oled see, kes saab asju muuta. Rohkem kui kunagi varem, vajame Sinu abi. 

Nähtamatute Loomade missioon luua tervislikum, ohutum ja kaastundlikum maailm on tähtsam ja kiireloomulisem kui kunagi varem. Me teame, et meie katkine toidusüsteem põhjustab märkimisväärset ohtu kogu maailma tervishoiule. Me oleme aastakümneid teadnud, et tööstusfarmid ei ole kohutavad ainult mitte loomade jaoks, vaid need on ka heaks pinnaseks haiguste levikul, mis kujutavad inimkonnale eksistentsiaalset ohtu. Ja me teame, et mitmed miljonid loomad on tihti asjatult hukatud, et takistada ohtlike patogeenide levikut. 

Käesolev kriis on äratuseks. Meie maailm on valudes. See vajab hädasti julget visiooni ja uut lähenemisviisi, et inimesi ülal pidada, sealjuures haiget tegemata meile endile ja arvestades planeedi teiste elusolendite heaoluga. Nähtamatud Loomad ei kritiseeri ainult praegust katkist tööstuslikku intensiivset loomakasvatust. Me ehitame uut, mis arvestab toiduohutusega, inimeste tervisega, keskkonna hoidmise ja loomade heaoluga. Me töötame sellise toidusüsteemi poole, mis arvestaks rohkemaga kui ainult võimalikult suur number kasumireal korporatsioonide arvemajanduses. Kui Sa oled koos meiega, siis teame, et see on võimalik. Töötame rohkem ja pühendunumalt kui kunagi varem. Inimesed, loomad ja planeet ei saa enam oodata. 

Liitu meiega juba täna.

Lootusrikkalt ja palju jõudu soovides
Kristina Mering
Nähtamatute Loomade asutaja ja president