Koroonaviiruse levik mingifarmides kasvab: Hispaanias hukatakse üle 90 000 looma

Põhja-Hispaania võimud on andnud korralduse enam kui 90 000 mingi hukkamiseks. Mingid pärinevad kohalikust karusloomafarmist, kus 90 loomalt võetud COVID-19 proov osutus positiivseks.

Mingid karusloomafarmis. Foto: Andrew Skowron

Juba 22. mail andsid selle Terueli provintsis asuva farmi 7 töötajat posiitvse COVID-19 proovi ning sellest ajast on farmi hoitud isolatsioonis.

Piirkonna põllumajanduse ja keskkonnaküsimuste eest vastutav ametnik Joaquin Olona sõnul ei tea me kindlalt, kas viirus levis inimestelt minkidele või minkidelt inimestele. “Me oleme täiesti kindlad, et need loomad kannavad viirust ning levitavad seda edasi,” sõnas Olona Europa Pressi vahendusel. “Hukkamiste põhjuseks on ära hoida riski rahvatervisele.”

Koroonaviirus levib ka Taani ja Hollandi karusloomafarmides, viimases on alates juuni algusest nakkus leitud 24 farmis ja hukatud sadu tuhandeid minke. Mitmed farmide töötajad on samuti andnud positiivse COVID-19 proovi.

Holland on üks maailma suurimaid minginahkade eksportijaid, ent võttis juba 2015. aastal vastu otsuse loomade kasvatamine karusnaha saamise eesmärgil üleminekuajaga aastaks 2024 keelustada. Nüüd arutletakse Hollandis aga koroonaviiruse tõttu isegi varasema karusloomafarmide sulgemise üle.

Kuigi hetkel on Eestis mingikasvatus nahkade madalate hindade tõttu pausil, on mink olnud siin läbi aegade üks arvukaim karusloom. Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad kutsub üles karusloomafarmide keelustamisele Eestis, et vältida COVID-19 levikut.

Allikas:

https://www.euronews.com/2020/07/17/coronavirus-spain-to-cull-90-000-mink-after-farmworkers-test-positive