Toeta

Kolm jõulukingitust loomade heaks

Jõulud on heade soovide ja soojuse aeg. Pühad võiksid tuua õnne ja rõõmu meile kõigile, ka loomadele. Tee sinagi meie armsatele sõpradele pühade puhul head!

Kingitus 1: Eelista vabapidamise kanade mune!

Kas teadsid, et odaval munal on tegelikult kõrge hind, kuna peidab endas kanade kannatusi? Kõige halvemates tingimustes elab just puurikana. Ta ei näe kunagi lund ega saa ammugi sellel kõndida, sest puurikana ei pääse elus kordagi õue. Ka jõuluööl on ta sunnitud seisma tehisvalguse käes puurivõrel, mis teeb jalgadele haiget. Rahu ja soojuse asemel tunneb tema valu ja kurbust.

Kingi talle, puurikanale, nendel jõuludel lootust ning aseta poes ostukorvi puurivaba kana munad. Sinu otsusel on jõud! Paljud eestlased juba eelistavad vabapidamise kanade mune. Kui Sinagi teed valiku kanade heaolu poolt, siis ei pea varsti enam ükski kana veetma jõule kitsas puuris.

Vaata siit, kuidas puurivaba muna poes ära tunda.

Kingitus 2: Lisa jõululauale taimset toitu!

Kõigile meeldib pühade ajal nautida maitsvat toitu. Selleks, et jõuaks kõike head ja paremat jõululaual proovida ega peaks kartma üle süüa, lisa sel aastal pidulauale maitsvaid ja kergeid taimseid toite. Traditsioonilise jõuluroa kõrvale sobivad imeliselt näiteks täidetud punased sibulad, aga miks mitte ka taimsed kotletid.Lisaks neile leiad Taimse Teisipäeva retseptikogust rohkelt teisi isuäratavaid roogasid, mida nautida nii enne kui ka pärast jõuluvana külaskäiku.

Kas teadsid, et sel aastal langeb esimene jõulupüha teisipäevale? Mitmed restoranid, kohvikud ja toidukohad on liitunud Taimse Teisipäeva kampaaniaga, et kutsuda üles sööma teisipäeviti taimset toitu. Kui suur pühade söömaaeg on selja taga, siis naudi esimesel jõulupühal maitsvaid taimseid roogasid. Sinu kõht ja kõik loomad tänavad Sind!

Kingitus 3: Tee heategu!

Jõulupühadel soovime veeta aega lähedastega ja teha südamlikke kingitusi. Tihti läheb aga meelest jõulude tõeline mõte: selleks pole ei kiirustamine, pakkimine ega ostlemine, vaid hoopis heateod ja nõrgemate abistamine. Südamest tehtud kingitus on alati parim.

Tänavustel jõuludel tee heategu farmiloomadele! Ühenda see heategu toreda kingitusega ja pane lähedase inimese jõulukuuse alla Nähtamatute Loomade annetuskaart. See rõõmustab nii kingisaajat kui ka loomi, kelle heaolu aitate üheskoos parandada. Tänu Sinu heateole saab rohkem kanu tiibu sirutada ning vähem rebaseid hukatakse nende kasuka pärast. Aitäh Sulle!