Toeta

Julm ja ebavajalik tööstus ajalukku: anna oma allkiri karusloomafarmide keelustamiseks

Nähtamatud Loomad algatas uue petitsiooni Eesti karusloomafarmide keelustamiseks – seekord kogume toetust digitaalsete allkirjade näol.

Rahvaalgatuse platvormi vahendusel toimuva petitsiooni eesmärgiks on koguda vähemalt 1000 digiallkirja farmide sulgemise toetuseks, mille tulemusena on Riigikogu kohustatud kollektiivset pöördumist menetlema.

Anna oma allkiri karusloomafarmide keelustamise toetuseks aadressil aitankarusloomi.ee

“Avalik toetus farmide keelustamiseks on ülekaalukalt suur ning see ei rauge enne, kui valitsus on probleemiga tegelenud,” sõnas karusloomafarmide keelustamise kampaaniajuht Merit Valge.

Viimaste aastate jooksul on karusloomafarmide keelustamise eelnõu olnud Riigikogus menetluses kaks korda, ent kummalgi korral ei formuleerunud see seaduseks. Varasemate eelnõude nõrkuseks peab Valge nende mittearvestamist tööstuse huvidega.

“Riik peab pakkuma ka kompensatsiooni ja lahendusi farmi töötajatele ja omanikele, et üleminek oleks kõigi osapoolte jaoks võimalikult valutu,” sõnas Valge. “Loodame, et uus eelnõu saab olema eelmistest põhjalikum ning et Eesti jätab lõpuks selle julma ja ebavajaliku tööstuse ajalukku,” lisas ta.

Euroopas on karusloomafarmid osaliselt või täielikult keelustatud 14 riigis, sealhulgas Suurbritannias, Austrias, Hollandis ja Horvaatias. Tänavu sulges oma uksed ka Saksamaa viimane karusloomafarm.

Anna oma allkiri Eesti karusloomafarmide keelustamise toetuseks SIIN