FOTOD | Tallinnas ja Tartus kutsusid rebased üles karusloomafarmide keelustamisele toetust näitama

Täna toimus Tallinna ja Tartu kesklinnas samaaegselt aktsioon, mille raames jagasid rebased möödujatele infot karusloomafarmide keelustamise kohta. Rebasekostüümides vabatahtlikud loomakaitseorganisatsioonist Nähtamatud Loomad sõnasid, et ürituse eesmärk oli toetada karusloomafarmide keelustamist Eestis.  

Rõõmsameelsed rebased ja nende abilised organisatsioonist Nähtamatud Loomad tõstsid Tallinna ja Tartu kesklinnas pikast tööpäevast väsinud inimestel tuju. Huvilised said rebastega koos pilti teha, pidades seejuures silmas tervisealaseid ohutusnõudeid. Aktsiooni eesmärk oli kutsuda inimesi üles toetama karusloomafarmide keelustamist.

Lähinädalatel arutab Riigikogu eelnõud karusloomafarmide keelustamise kohta. Keelustamise toetuseks on Nähtamatute Loomade rahvaalgatusel oma digiallkirja andnud 6161 Eesti inimest, mis tegi sellest enim toetatud rahvaalgatuse. Karusloomafarmid on keelustatud näiteks Norras, Belgias, Hollandis, Suurbritannias ja paljudes teistes riikides ning eelmisel nädalal võeti karusloomafarmide keelustamise otsus vastu Poola parlamendi alamkojas. 

“Tänase aktsiooniga nägime Tallinna ja Tartu tänavatel suurt toetust karusloomafarmide keelustamisele ja loomade heale kohtlemisele. See sügis toob palju lootust, et nii avalikkuses kui Riigikogus kasvav toetus karusloomafarmide keelustamisele kandub ka hääletustulemustesse ning eelnõu võetakse lõpuks vastu peale pikki aruteluaastaid. On erakordselt suur rõõm näha Eesti ühiskonnas kasvavat loomadest hoolimist ja oleme aruteludes karusloomafarmide keelustamise üle jõudnud uuele arenguetapile,” kommenteeris Nähtamatute Loomade president Kristina Mering.

Aktsiooni korraldanud organisatsioon Nähtamatud Loomad tegeleb Eesti farmiloomade heaolu parandamise ja kannatuste vähendamisega tööstusfarmides. Organisatsioon pälvis mullu Aasta Vabaühenduse tiitli.

Oma toetust karusloomafarmide keelustamisele saab näidata, lisades oma Facebooki profiilipildile sinirebase ikooniga raami ning annetades loomadele 5 eurot, kui helistad numbril 9 000 555.

FOTOD Tallinnast – https://www.flickr.com/photos/149531277@N03/albums/72157716074620703/with/50371446353/

FOTOD Tartust – https://www.flickr.com/photos/149531277@N03/albums/72157716073838011/with/50371395153/