FOTOD | Need Eesti kuulsused pooldavad karusloomafarmide keelustamist

Juba sel sügisel arutab Riigikogu taas eelnõud karusloomafarmide keelustamise kohta. Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad on loonud võimaluse lisada kõigil Facebooki kasutajatel oma profiilipildile sinirebase sümboli ja sellega näidata oma toetust karusloomafarmide keelustamisele. Sinirebane sümboliseerib vabadust ja lootust, et Eesti riik need julmad kohad keelustab.

Reet Härmat

Sinirebase ikooni lisamine profiilipildile kogub hoogsalt jõudu – sinirebane on vallutamas Facebooki ja oma toetust on näidanud ka mitmed tuntud inimesed. Teiste hulgas on karusloomafarmide keelustamise toetuseks oma profiilipildile sinirebase lisanud Sandra Vabarna, Helen Adamson, Marek Sadam, Henrik Normann, Liis Lass, Jalmar Vabarna, Kadri Pikhof, Kristjan Lüüs, Keili Sükijainen ja Reet Härmat.

“Tõeliselt hea meel on tõdeda, et Nähtamatute Loomade algatatud liikumine levib sotsiaalmeedias nii suure hooga ja et nii paljud eestlased on selle julmuse vastu, mis toimub karusloomafarmides. Oleme südamest tänulikud kõigile toetuse eest. Teeme omalt poolt kõik, et saaksime Eestis loomade kasvatamise kitsastes traatpuurides lõpuks ometi ajalukku jätta,” sõnas Nähtamatute Loomade president Kristina Mering.  

Sandra Vabarna

Sandra Vabarna, kes oli üks esimestest sinirebase aktsiooniga liitujatest, on tulihingeline karusloomafarmide keelustamise pooldaja ning usub, et sellisele julmale praktikale ei ole tänapäeva arenenud maailmas kohta. “Minu arust on täiesti absurdne, et veel tänapäeval, kus on nii palju võimalusi ja nutikaid lahendusi, piinatakse teisi elusolendeid ainult enda mingi mõttetu vajaduse rahuldamiseks. Meil ei ole kindlasti elus olemiseks ja elu nautimiseks vaja karusloomanahka. Selle asemel, et piinata süütuid ja kaitsetuid loomi, peaksid inimesed vaatama enda sisse, et mis neil elus päriselt puudu on,” lausus Vabarna. 

Kristjan Lüüs

Kantar Emori värske, 2020. aasta septembris läbi viidud uuring näitas, et tervelt 75% Eesti inimestest ei poolda rebaste ja naaritsate kasvatamist ja hukkamist farmides karusnaha saamise eesmärgil.

Riigikogu suures saalis on karusloomafarmide keelustamist arutatud varem kahel korral, viimane kord 2019. aasta alguses, mil eelnõu hääletati napilt menetlusest välja.

Sinagi saad toetust karusloomafarmide keelustamisele üles näidata, lisades sinirebase oma Facebooki profiilipildile SIIN.

FOTOD: https://www.flickr.com/photos/149531277@N03/albums/72157716237200717