Toeta

Erika Mäeloog Veterinaar- ja Toiduametist: „Puuris peetavate munakanade heaolu on ohustatud rohkem kui muudel pidamisviisidel peetavate munakanade oma”

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad võitleb selle nimel, et Eestis kanu enam puurides ei peetaks. Seda just sellepärast, et kanadel on kitsastes traatpuurides halvimad elutingimused võrreldes nt õrre-, vabapidamise- või mahepidamise kanadega. 

„Puuris peetavate munakanade heaolu on ohustatud rohkem, kui muudel pidamisviisidel peetavate munakanade oma,” kommenteeris Veterinaar- ja Toiduameti loomakaitse peaspetsialist Erika Mäeloog. “Olgugi, et puuris on olemas minimaalsed võimalused liigiomaseks käitumiseks, siis muudel pidamisviisidel on need võimalused kahtlemata suuremad. Nende tegevuste hulka kuuluvad näiteks omale sobiva asukohaga pesa või õrre valimine. Puur on suletud keskkond mõnekümne linnu jaoks, kus probleemid on kerged ilmnema juhul, kui keegi domineerima hakkab ja tekkinud olukorda õigeaegselt ei märgata.“

“Puurikanad veedavad terve oma lühikese aja ca ühe A4 suurusel alal, ei näe kunagi päevavalgust ega saa mitte kunagi oma tiibu sirutada,” lisas Nähtamatute Loomade korporatiivsuhete juht Sirly Meriküll. “Kahjuks kehtivad samasugused halvad tingimused puurikanadele kõigis Euroopa riikides. Seega erand Eesti ei ole.”

Sina saad aidata kanade puurispidamise lõpetada langetades poes loomasõbraliku valiku ning eelistades puurivabade kanade mune. Loe lähemalt: munadehind.ee