Elusloomade eksport

Elusloomade eksport

Igal aastal saadetakse tuhandeid Eesti loomi nuumamisele ja tapmisele Euroopa Liidu välistesse riikidesse, kus puuduvad neid kaitsvad seadused. Nad tapetakse uimastamata piinarikkal viisil, mis valmistab neile valu ja kannatusi. Nähtamatud Loomad töötab selle nimel, et lõpetada Eesti tapa- ja nuumloomade eksport riikidesse, kus ei suudeta nende heaolu tagada Euroopa Liiduga samal tasemel.

Meie koostööpartneri Animals Internationali salaja filmitud kaadritest näeb, kuidas Ukrainast pärit loomi vigastatakse, teiste loomade silme all tapetakse ning kuidas nad siis täie teadvuse juures pärast kõri läbi lõikamist valudes väänlevad. See ei ole vastuvõetav. Valitsuse kohustus loomi kaitsta ei lõpe Eesti riigipiiril. Elusloomade veo puhul vastutab valitsus nende heaolu eest ning peab tegema kõik endast oleneva, et nende kannatusi ja julma kohtlemist vähendada. 2019. aastal andsime Maaeluministeeriumile üle pea 14 000 Eesti inimese allkirjad, kes toetavad sellise ekspordi lõpetamist. Jätkame tööd, kuniks loomi neisse riikidesse enam ei saadeta.

Rohkem teavet eksport.nahtamatudloomad.ee →

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest. Saadame infot umbes kord kuus.