Broilerkanade heaolukampaania

Broilerkanade heaolukampaania

Broilerkanade kasvatus on üks intensiivsemaid loomakasvatusviise tänapäeva loomatööstustes. Kuna linnud on suhteliselt väikesed, peetakse neid väga suurte hulkadena koos. See põhjustab neile palju heaoluprobleeme.

Nähtamatud Loomad on liitunud rahvusvahelise algatusega “The Broiler Ask” broilerite heaolu parandamiseks. Kanalihatootjad, kes on liitunud Broileri Palvega, suurendavad aastaks 2026 kanade heaolu märkimisväärselt. Näiteks vähendavad nad lindude arvu ruutmeetril, ei kasuta liiga kiiresti kasvavaid kanatõuge ning võimaldavad lindudel rohkem liigiomastelt käituda. Näiteks tekitavad algatusega liitunud kasvatajad kanadele rohkem ruumi õrrel istumiseks.

Eestis kasvatatakse ja tapetakse keskmiselt 13 miljonit broilerkana aastas. Nii suuremahulise tootmise juures on kanade heaolu tihti madala prioriteediga. Linde on väga palju ja kasvatajate eesmärgiks on võimalikult odava kanaliha tootmine.

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest. Saadame infot umbes kord kuus.