Avalik kiri Prismale

Hea Prisma ja S-Grupp

Te olete viimane Soome suur toidupoekett, kes ei ole andnud lubadust loobuda puurikanade munade müügist. Ka Eestis oodatakse teie head otsust.

Puurikanade elutingimused on kohutavad. Igale kanale on antud elamiseks vaid 600 cm² jagu ruumi. See on umbes A4-paberi suurune pindala.

Kanadel on vaja liikuda: enamiku oma ärkveloleku ajast on nad harjunud uudistama, kraapima maad, siblima ja nokkima toitu. Puuris ei ole kanadel võimalik liigiomaselt käituda ega ringi liikuda. Neil ei ole ruumi isegi tiibu sirutada.

Puuride ülesehitus on väga karm ja kärbib lindude heaolu. Nendes pole korralikku põrandat ega pesakaste, kuhu kõik linnud mahuksid, sest seadus lubab tööstusel linde tihedalt traatpõrandal koos hoida. Puurikanad ei saa kunagi kõndida murul ega tunda tuult sulgede vahel.

Nendel põhjustel on paljud ettevõtted Eestis, Soomes ja kogu maailmas lõpetanud puurikanade munade kasutamise. Näiteks Néstle, Tesco, Walmart, Unilever, Stockmann, Maxima ning Rimi koos Soome jaehiiglaste Lidli ja Keskoga on andnud lubaduse, et loobuvad puurikanade munade kasutamisest ja müügist üleminekuajaga aastaks 2025. Kui Prismast ja S-grupist palju suuremad ettevõtted suudavad üle maailma puurikanade munadest loobuda, siis suudate seda Teiegi.

Suurettevõte ei saa võtta vastutust üksikkliendi valikute suhtes. Kauplus aga vastutab selle eest, mida ta oma riiulitel müüb.

Muudatust ei ole vaja teha üleöö. Üleminekuaeg aastani 2025 annab tootjatele aega muudatustega kohaneda.

Kanade pidamine kinnistes puurides kuulub minevikku. Hea Prisma, Teil on võimalus teha õige otsus. Loobuge puurikanade munadest.

Alla kirjutanud: loomakaitseorganisatsioonid Nähtamatud Loomad ja Oikeutta Eläimille