Tänu Sinule muutus nende loomade saatus igaveseks

Eellugu

Märtsi alguses, kui Vene väed olid tunginud Ukrainasse, saime Ukraina loomakaitsjatelt südantlõhestava abipalve. 

Paljudel Ukrainast põgenenud inimestel polnud võimalik oma lemmikuid kaasa võtta. Põgenikud lootsid lahkudes, et saavad õige pea oma kodudesse naasta, kuid see ei osutunud võimalikuks. Sõja tõttu on tänavad täis kodutuid, nälgivaid ja pommide eest põgenevaid loomi. Ka paljud varjupaikade töötajad ja vabatahtlikud lahkusid oma turvalisuse kaalutlustel riigist. Need, kes jäid, seisid silmitsi keeruliste probleemidega – varjupaikadel ei jätku piisavalt ruumi, toitu ega muid ressursse, et kõikide abivajajate eest hoolitseda. 

Asusime viivitamatult loomade päästmist organiseerima ning annetusi koguma. Üleskutse levis kiiresti, aitajaid oli palju ning kogusime ühe õhtuga terve bussitäie toitu ja kõike muud hädavajalikku, mida Ukraina vaprad vabatahtlikud loomade päästmiseks vajasid. Paar nädalat hiljem saatsime teele ka veel teise kaubikutäie abivahendeid.

Tofik oli pääsedes vaid kolmekuune.

Võtsime sõjakoldest Eestisse kaasa 15 koduta jäänud looma. Uue võimaluse eluks said koerad Scooby, Blacky, Lenek, Goofy, Iti, Saara, Reks, Mila, Malarz, Vlod, Seibi ning pisikesed kutsikad Tofik ja Lola. Koertega koos pääses sõjast ka vapper ja isepäine kass Ronni.

Tänusõnad

Aitäh, sajad hoolivad inimesed, kes annetusi tõid ja rahaliselt toetasid! Aitäh teile, kes aitasite oma oskustega ja panustasite oma aega, ilma teieta poleks see kõik võimalik olnud!

Daniel pakub Vlodile õnneliku vanaduspõlve.

Aitäh, kaubikujuht Kaupo, bussijuhid Aivo ja Erik, ning vaprad autojuhid Inga, Mirjam ja Romero, fotograaf Jörgen ja tõlk Dasha, et tulite meie tiimile appi ja võtsite ette pika sõidu Ukraina loomade aitamiseks. 

Aitäh kõigile headele inimestele ja ettevõtetele, kes aitasid bussi annetustega täita, nende hulgas: Tradehouse, Urr ja Nurr, Petmarket Lemmikloomapood, Saaremaa Vesi, Nõmme loomakliinik, Miki loomakliinik, Oknavet loomakliinik, Tiina Toometi loomakliinik ja Petcity loomapood.

Tänu ja kummardus Tallinna Tehnikaülikooli Tantsuansambel Kuljuse tantsijatele ja kõigile teistele vabatahtlikele, kes aitasid varajastel hommikutundidel annetusi bussi kanda.

Aitäh inimestele ja organisatsioonidele, kes aitasid varustusega loomade transpordiks ja tõid sõiduks puure, tekke, toidunõusid ja muud hädavajalikku. Nende hulgas Valgekihv pood, Tartu Sodalis loomakliinik, Tartu koduta loomade varjupaik, Tartu väikeloomakliinik ja EMÜ väikeloomakliinik.

Loomadele määrati Eestisse jõudes Põllumajandus- ja Toiduameti poolt range karantiin –  nad pidid veetma kolm pikka kuud täielikus isolatsioonis. Aitäh, Betta loomapood, et kogusite annetusi karantiinis olevate loomade heaks. Aitäh, Karl AB Polarist, et kinkisite Scoobyle aediku, kui ta ennast teiste koertega koos toas ärevalt tundis. Suur tänu juristidele Brittale ja Valeriale, et aitasite meil end Põllumajandus- ja Toiduameti ebaõiglase karistuse eest kaitsta.

Eriline tänu armsatele ja asendamatutele hoiuperedele ja Nähtamatute Loomade vabatahtlikele, kes karantiini ajal loomade eest hoolitsesid! 
Kõik loomad läbisid arstliku kontrolli, said vaktsineeritud ja kiibistatud. Kahjuks esines kahel koeral ka tõsisemaid terviseprobleeme. Aitäh kõigile annetajatele, tänu kellele pääses Blacky surmasuust ning Scooby leidis üles terviseprobleemid, mis talle minevikust pikka aega valu põhjustasid.

Osad loomad vajasid hingeabi ja treeninguid, aitäh, koeratreenerid Kati, Eliko, Mona ja Emma, et palju läbielanud koertele tuge pakkusite ning aitasite Nähtamatute Loomade vabatahtlikke, hoiuperesid ja uusi kodusid heade nõuannetega.

Paarikuune Lola saabus Ukrainast haige ja alatoitununa. Nüüd elab ta koos Kristinaga oma parimat elu.

Loomadele parimate kodude leidmine ei olnud lihtne. Aitäh teile, Karl-Erik, Kerli, Kertu ja fotograaf Laura, et olite olemas ja aitasite parimal moel kutsude sõnumit levitada. Tänu teile on kõik loomad nüüd maailma parimates kodudes. 

Eriline tänu Ukraina loomakaitsjale Olenale, kes erakordselt raskel ajal ennastunustavalt loomade aitamisele keskendus ja sõjakoldest päästeoperatsiooni koordineeris. 

Ja loomulikult täname teid, erilised inimesed, kelle juures loomad lõpuks oma pärispere leidsid!

See projekt ühendas raskel ajal nii palju häid inimesi, kes kõik oma asendamatu panuse loomade päästmiseks andsid. Siin postituses said ära mainitud vaid mõned abilised, tegelikult oli teid sadu! Ükskõik kui suur või väike oli Sinu panus, see aitas maailma paremaks kohaks muuta!

Täname absoluutselt kõiki aitajaid, annetajaid ja kaasaelajajaid, kes valusal ajal leidsid oma südames ruumi, et hoolida lisaks inimestele ka loomade saatusest. Teie kinkisite neile süütutele ja abitutele loomadele uue võimaluse eluks.

Teie Scooby, Blacky, Lenek, Goofy, Iti, Saara, Reks, Mila, Malarz, Vlod, Seibi, Tofik, Lola ja kass Ronni.