Toeta

Uued töötajad Nähtamatutes Loomades: värske energia loomade aitamiseks!

Birgit Nurmela, Kristina Mering, Cätlyn Toomere. Foto: Nähtamatud Loomad

Nähtamatud Loomad lähtub oma tegevuses maksimaalse efektiivsuse põhimõttest – sätime oma tegevuses prioriteete vastavalt sellele, kuidas loomi kõige enam aidata. Seepärast panustasime oma häid oskuseid projektide kirjutamises just sellele, et suurendada palgalise tööjõu osakaalu, kes aitaksid täistööajaga Nähtamatute Loomade kampaaniate ja tegevusideede elluviimisele kaasa. Seega kui muidu koosneb Nähtamatute Loomade organisatsioon valdavalt umbes 30 vabatahtliku ülitublist ja töökast panusest, siis alates 1. maist on meil imeliselt hea meel tervitada organisatsioonis ka lisaks veel kahte täistööajaga kampaaniajuhti! Meil oli siiralt hea meel, et meie töökuulutused pälvisid meeletult palju tähelepanu ja huvi Nähtamatutesse Loomadesse tööle tulla oli väga suur. Seetõttu võtsime aega, et põhjalikult parimad kandidaadid välja selgitada.

Meie organisatsiooni raskekahurvägi, president Kristina Mering töötab organisatsiooni arendamise ja visiooni elluviimise kallal samuti täistööajaga palgalise töötajana. Lisaks täistööajale võib teda kohata organisatsiooni jaoks ka vabatahtlikku tööd tegemas, kui tegevused seda nõuavad. Lisaks Kristinale on maist Nähtamatutes Loomades täistööajaga tegutsemas ka kanade heaolukampaania juht Birgit Nurmela ja Taimse Teisipäeva kampaaniajuht Cätlyn Toomere. Saame nendega tuttavaks!

Birgit panustas Nähtamatute Loomade tegevusse vabatahtlikuna ka juba enne organisatsiooni tööle kandideerimist. Ta aitas nii ürituste planeerimise kui ka fundraisingu tiimides ning sai palju positiivset tähelepanu aktiivse panustamisega “internetiaktivismis” – Nähtamatute Loomade petitsioonide allkirjastamises, info jagamises ja loomasõbraliku sõnumi levitamises. Birgit on lõpetamas magistriõpinguid Tallinna Ülikoolis ajaloo erialal, mis on andnud talle hea perspektiivi ühiskonna, kultuuri, eetika ja moraali toimimisest erinevates riikides ja erinevatel ajastutel. Birgiti kommentaarid ajaloo valdkonnast on alati hea täiendus ja mõtteaine organisatsiooni koosolekutel ja tegevuse planeerimisel! “Olen alati soovinud midagi tähendusrikast teha oma teadmiste ja olemusega ning tunnen, et olen leidnud oma koha Nähtamatutes Loomades,” sõnas Birgit uue ameti kohta kanade heaolukampaania juhina. Birgit hoolitseb Nähtamatute Loomade puurikanade kampaania eest – ta veab eest läbirääkimisi ettevõtetega ning kutsub üles neid puurikanade munadst loobuma ning eelistama puurivabu mune. Lisaks tegeleb ta tarbijate teadlikkuse kasvatamise kampaaniatega.

Cätlyn on varasemalt panustanud loomasõbraliku maailma loomisse läbi toidublogi Lifebasedfoods, mis on andnud talle väljundi jagada oma kirge taimse toidu vallas läbi imeilusate toidupiltide ja praktilise kasuliku toiduinfo. Lifebasedfoodsi kasulik info oli meile juba varasemalt silma jäänud ja seega oli meil ainult suur rõõm Cätlyniga koos töötamist alustada! Cätlyni aktiivne meelelaad ja panustamine erinevate organisatsioonide töösse on suurepärane kogemustepagas, mida ta nüüd Nähtamatute Loomade töös rakendama hakkab! Cätlyn on ka Tallinna Ülikooli Aasia uuringute magistrant, tänu millele omab ta ka laialdast kultuurilist tausta. “Ülikoolis olen õppinud jaapani keelt, kuid kokanduskire tõttu sai üsna pea selgeks, et ainus keel, millest kõik universaalselt hästi aru saavad, on maitsev toit. Seetõttu on ta viimasel ajal keskendunud taimsete toitude retseptiloomele. Olen ülimalt motiveeritud võimaluse üle seda kirge Taimse Teisipäeva kampaaniajuhina ellu viia!” Cätlyn veab eest Taimse Teisipäeva üleriigilist kampaaniat ning kutsub üles ettevõtteid teisipäeviti imemaitsvat taimset toitu pakkuma ning kliente ühel päeval nädalas seda eelistama. Lisaks töötab ta tarbijateadlikkuse kasvatamise poole ning levitab sõnumit, et lihatarbimise vähendamine on positiivne samm, mida igaüks meist astuda saab, et hoolida endast, loomade heaolust ja meid ümbritsevast keskkonnast.

Uute töötajate alustamine Nähtamatutes Loomades on toonud palju värsket energiat kogu organisatsiooni töösse ja käima lükanud palju uusi ideid, mida nüüd täisjõul ellu hakkame viima! Lubame juba õige pea mõlemalt rindelt häid uudiseid tuua ja loomakaitse valdkonda Eestis professionaalselt edasi arendada!

Osa Nähtamatute Loomade töökast tiimist. Foto: Ulli Luide

Aita meil eesmärkide poole veelgi jõudsamalt liikuda – hakka meie püsitoetajaks! Ka väike summa kuus aitab meil tegevusi stabiilselt planeerida!

Toeta meid siin!