Toeta

Nähtamatud Loomad osaleb rahvusvahelises kampaanias Venemaal FIFA MMi tõttu toimuva tänavakoerte tapmise vastu

Loomakaitserganisatsioon Nähtamatud Loomad alustab kampaaniat, mis kutsub üles FIFA-t teadvustama kodutute koerte olukorda võõrustajariigis enne MM-i.

Hiljutistelt videokaadritelt MM-i võõrustajalinnades võib näha mürgitamise tagajärjel surevat koera. Hoolimata Venemaa valitsuse lubadustest koerad enne MM-i algust turvaliselt majutada, on tänavatel liikuvad koerad ikka veel tõsises ohus. Eestis, üle-Euroopa toimuva, uue kampaaniaga, kutsudes FIFA-t üles vastutust võtma kodutute loomade surmade eest, lisades uue loomade heaolu klausli oma eetikakoodeksisse. Petitsiooni leiab aadressilt nahtamatudloomad.ee/fifa.

MM-i ühest võõrustajalinnast Volgogradist pärinevatel kaadritel on näha lumel lamavat tugevates krampides koera, ümbritsetuna välja oksendatud verelaikudest, samal ajal õhku ahmides ning ootamas oma piinarikast lõppu. Teine kaader näitab Samara linnas asuvaid koeri, kes on näljas ja otsivad toitu. Tihti söödetakse neile näljastele ja hädas olevatele koertele sisse surmavate kemikaalidega mürgitatud liha. Need, keda koerad olid usaldanud, tulevad hommikul laipadele järele, viskavad need autodele ja hiljem prügina minema. Teised loomad aetakse "hävitussalkade" poolt kokku ja tapetakse. Neid kohalikke "hävitajaid" tasustatakse iga looma pealt.

Kodutute koerte mürgitamine tänavate "puhastamise" eesmärgil ei ole ainult julm, vaid ka ebaefektiivne tegevus. Eemaldades koerad ainult ühest piirkonnast, sillutab see teed teistele koertele, kes varsti samadele tänavatele ilmuvad. Ülemaailmselt on loomakaitseorganisatsioonid ja teadlaskond seisukohal, et pikemas perspektiivis on ainsaks efektiivseks viisiks kodutute loomade hulka vähendada kastreerimise ja steriliseerimise programmide kaudu.

FIFA-l on kohustus teha kõik endast olenev, et ennetada sellist põhjendamatut vägivalda. Eelnevalt mainitud FIFA Eetikakoodeksis on öeldud: "FIFA püüab järjepidevalt kaitsta jalgpalli kuvandit ohu eest, mida võivad kaasa tuua illegaalsed, ebamoraalsed ja ebaeetilised meetodid ja praktikad." Olukord, kus jalgpall on seotud kodutute loomade mürgitamise ja tapmisega, on kindlasti ebamoraalne ja ebaeetiline ning seega vastuolus FIFA Eetikakoodeksiga.

"FIFA MM on üks maailma uhkemaid spordiüritusi, mille raames tuleks tähistada inspireerivat pühendumust ja suuri saavutusi. Selle asemel on kogu üritus varjutatud kodutute loomade jõhkrast tapmisest, keda on taga aetud ja mürgitatud, et võõrustajalinn tunduks "puhtam",” kommenteeris toimuvat Nähtamatute Loomade kampaaniajuht Birgit Nurmela. “Kodutute loomade tapmine, kelle ainukeseks kuriteoks on armastava perekonna puudumine, on nii ebamoraalne kui ka ebaefektiivne. Me kutsume üles loomaarmastajaid üle kogu maailma alla kirjutama FIFA-le suunatud petitisioonile, aitamaks meil lõpetada sellised tapmised igaveseks." lisas Nurmela.

Petitsioonile saab allkirja anda siin

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest tööstusfarmides. Saadame infot umbes kord kuus.