Toeta

Nähtamatud Loomad kutsub vol. 2: Kristina Meringu ettekanne sotsioloogilisest uurimusest tapamaja töötajate kohta

Üritustesari “Nähtamatud Loomad kutsub” käsitleb märtsis aktuaalset ja põnevat teemat tapamaja töötajate kohta! Kohtume kolmapäeval, 28. märtsil kell 18.00 Rahvusraamatukogu kuppelsaalis, kus kuuleb huvitavat ja harivat ettekannet, mis räägib tööst tapamajas ning sealsete töötajate suhetest loomadega.

Kristina Mering tutvustab põnevat sotsioloogilist uurimust, mille ta viis läbi ühe Eesti tapamaja töötajate seas. Ta viis töötajatega läbi süvaintervjuud ja vaatluse tapaliini ääres, eesmärgiga otsida vastuseid küsimustele, kuidas tapamaja töötajad oma töö raske loomuga hakkavad saavad ning millised suhted neil loomadega on. Uurimus on ka välismaal tähelepanu pälvinud - Kristina on selle ettekandega esinenud rahvusvahelistel konverentsidel Luksemburgis ja Poolas. See töö on praegu eriti aktuaalne, arvestades hiljutisi tapamaja töötajate avalikke väljaastumisi Eestis seoses halbade töötingimuste, raske töö ja madala palgaga. Ettekande vältel toob Kristina välja erinevaid elemente nende kogemusest tööpostil, suhetest loomadega väljaspool tapamaja ja suutmatusest mõndasid loomi tappa.

Ettekande järel on kõigil võimalus küsida küsimusi ning osaleda ühises arutelus! Üritusel on ka Nähtamatute Loomade infolaud, kus on võimalik tutvuda organisatsiooni tegevusega, osta Nähtamatute Loomade meeneid ning teha annetus organisatsiooni toetuseks. Meenete ostmiseks tasub kaasa võtta sularaha. Lisaks pakume suupisteid!

Üritus on kõigile tasuta!

"Nähtamatud Loomad kutsub" on üritustesari, mille raames toimuvad filmiõhtud, arutelud, paneeldiskussioonid, praktilised ülesanded ja igasugu muud põnevat. Üritusel arutatakse globaalsete teemade üle, mis puudutavad farmiloomade kasvatamist ja selle mõju loodusele, loomadele, ühiskonnale ja inimestele. Lisaks on oluliseks teemaks põnevad alternatiivid toidutööstuses, mis puudutavad loomse toidu asendamist maitsvate ja tervislike tulevikutehnoloogia arengutega.

"Nähtamatud Loomad kutsub" üritused on põnevad, harivad ja annavad kindlasti mõtteainet nii teemaga alles tutvujale kui ka juba kogenumale teadjale. Üritused on avatud meelega ja kutsuvad üles kaasa mõtlema ega pelga erimeelseid arvamusi.

Kohtume taas 28. märtsil Rahvusraamatukogu kuppelsaalis!

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest tööstusfarmides. Saadame infot umbes kord kuus.