Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad alustab kampaaniat, et Prisma loobuks puurikanade munade müügist

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad alustas täna kampaaniat, mis kutsub üles Prisma Peremarketi kaubandusketti loobuma puurikanade munade kasutamisest. Kampaania toimub samal ajal nii Eesti kui Soome loomakaitseorganisatsioonide koostöös.

“Viimastel aastatel on paljud suured ettevõtted üle maailma teatanud puurikanade munade müügist loobumisest,” kommenteeris organisatsiooni Nähtamatud Loomad kanade heaolukampaania juht Birgit Nurmela. “Prisma rõhutab oma kodulehel, et pakuvad oma poodides neid tooteid, mida tarbijad soovivad. Hiljutisest Kantar Emori poolt läbi viidud avaliku arvamuse uuringust selgus, et ligi 70% eestlastest soovib suuremat puurivabade munade valikut poodides ning sama palju inimesi nõustus, et kanu ei tohiks pidada väikestes traatpuurides. Prisma Peremarket peab võtma seisukoha loomade heaoluküsimustes, sest tarbija eeldab, et loomasõbralikud valikud toodete sortimendis on Prisma poolt juba tehtud,” sõnas Nurmela.

Nähtamatud Loomad on alustanud kampaanialehel www.prismajulmus.ee allkirjade kogumist petitsioonile, mis kutsub Prismat üles loobuma puurikanade munade müügist aastaks 2025. “Tarbijate trendid on muutumas ning puurivabade munade eelistamine on üks nendest suundadest,” kommenteeris kampaania esindaja. “Väikesed traatpuurid, kus mitukümmend lindu koos, kellest paljudel puuduvad suled või esinevad vigastused, on puurikanala igapäevane normaalsus. Prisma müüb sellistest farmidest pärit mune ka Eestis. On aeg, et tullakse vastu tarbijate soovidele ning lõppeks nr 3 märgistusega munade julm tootmine,” lisas Nurmela.

www.prismajulmus.ee

Nähtamatud Loomad alustab kampaaniaga, mis kutsub üles Prisma Peremarketit loobuma puurikanade munade müügist üleminekuajaga aastaks 2025. “Üha kasvav hulk Eesti elanikke on otsustanud vältida puurikanade mune ning eelistavad vabapidamisel kanade mune. On aeg, et Prisma liituks ülemaailmse ettevõtete suunaga, kes on juba loobunud puuridest oma munade tarneahelas ning astunud 21. sajandisse, lõpetades farmide toetamise, mis kanu väikestes puurides hoiavad,” kommenteeris kampaania eestvedaja Birgit Nurmela.

Prisma kampaania saab hoo sisse kolmapäeval, 5. detsembril kell 18.00, Tallinnas Kristiine keskuse ees ja Tartus Sõbra tn Prisma ees toimuvate protestidega, et kutsuda Prismat üles loobuma puurikanade munade müügist.

Hoia end kursis

Hoia end kursis meie organisatsiooni tegemistega ja liitu inimestega, kes hoolivad loomadest tööstusfarmides. Saadame infot umbes kord kuus.