Toeta

Miks on hea mõte eelistada jõululauas puurivabu mune?

Jõulud on kohe-kohe ukse ees, kingitused vajavad ostmist ning jõululaud katmist. Olenemata sellest, mida Sa sel aastal oma perele jõululauas pakud, kutsume Sind üles arvestama ka loomade heaoluga.

Sadu miljardeid farmiloomi, keda meile toidu saamise eesmärgil kasutatakse, ei oota kahjuks õdus jõulurahu ja pühademeeleolu. Nad veedavad oma lühikese ja piinarikka elu pimedas, kitsas ja ebameeldivas hoones, laudas või puuris. 

Kas Sa teadsid, et ainuüksi Eestis on ligi 14 miljonit farmilooma, kellest enamus on broileri -ja munakanad? Ning just munakanu on nende seas kokku umbes 1,1 miljonit. See on peaaegu sama palju, kui Eestis on inimesi. Üle 79% munakanadest, ca 900 000 lindu, on puurikanad, kes veedavad terve oma lühikese elu umbes ühe A4 suurusel alal, ei näe kunagi päevavalgust ega saa mitte kunagi oma tiibu sirutada. Ülejäänud kanade arvu moodustavad teistest süsteemidest pärit kanad (õrrekanad, vabapidamise kanad ning mahetootmise kanad).

Nähtamatud Loomad kutsub Sind sel aastal jõululauas eelistama puurivabade kanade mune, mis on poes märgistatud numbriga 2, 1 või 0. Sellega keeldud puurisüsteemidest pärit munade tööstuse toetamisest ning aitad meil jõuda lähemale oma eesmärgile – et puurid meie ühiskonnast kaoksid. Ära lase end poes eksitada munakarpidest, mille peal illustreerivalt jooksevad õnnelikud aasal elavad kanad, vaid loe kindlasti muna peal olevat koodi. Vaid nii saad kindel olla, et ka päriselt kanade heaolusse panustad!

Seega on Sul sel aastal jõululauas puurivaba muna eelistades võimalus seista ligi 900 000 puurikana eest, kes soovivad samuti hellust ja hoolt, üksteisega mängimist ja liivavannide võtmist, päevavalguse nägemisest rääkimata. Kanad VÄÄRIVAD paremat kui puurielu ja Sina saad olla osa sellest muutusest. Aitäh, et hoolid loomade heaolust!

Eelista jõuludel, ja ka edaspidi, poes käies puurivabade kanade mune! Kanad tänavad Sind 🙂