Toeta

Kristina Mering: mis jutt see on, et Eesti inimene ei hooli?

Vastuseks Postimehe Tarbija portaalis ilmunud munatootja DAVA Foodsi juhatuse liikme Vladimir Sapožnini kommentaarile, et Eesti inimene ei hooli kanade heaolust vaid ainult hinnast, sõnab loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatute Loomade president Kristina Mering, et eestlane hoolib küll.

“Kantar Emori eelmise aasta lõpus läbi viidud uuringust selgus, et ligi 70% eestlasest ei poolda kanade puuris pidamist ning ligi 60% soovib, et munakanade pidamine kitsastes traatpuurides oleks lausa seadusega keelatud,” kommenteeris Mering. “Neid muutuvaid väärtushinnanguid ei saa tootjad enam eirata – see pole enam mingi väikese seltskonna mure.”

Suurim probleem lasub Meringu sõnul tarbijaid eksitavates lausetes munakarpidel. “Tarbija näeb munade pakendil säravaid lauseid nagu “Õnnelike kanade munad”, “Number üks munad,” kui munal olev tempel paljastab, et tegemist on hoopis number 3 märgistuse ehk tööstuslikult kasvatatud puurikanade munadega,” sõnas Mering. “Tarbijaid ei saa süüdistada tootja usaldamises.”

Meringu sõnul on aeg, et tootjad eesotsas Eggo kaubamärki kasutava suurkorporatsiooni DAVA Foodsiga võtaksid vastutuse loomade heaolu eest.

“Munakanade olukord väärib meie tähelepanu, kuna need õnnetud loomad, kes peavad oma elu veetma umbes A4 suurusel pinnal, on väga haiged, stressis ega saa isegi tiibu sirutada. Eesti inimene seda kindlasti ei toeta,” lisas Mering lõpetuseks.

Loe veel: Kuidas lugeda munadel olevat koodi?